Certyfikat Aktion Gesunder Rücken dla Viano

Certyfikat Aktion Gesunder Rücken dla Viano12.04.2005
Od kwietnia 2005 unowocześnione łóżko o wymiarach 2 010 mm na 1 130 mm będzie montowane jako standard w modelu Viano Marco Polo, oraz jako dodatkowa, płatna opcja w modelu Viano Fun ...

Zmodyfikowane łóżko dachowe, montowane w modelu Mercedes-Benz Viano Marco Polo, dostępne także w Viano Fun, otrzymało niedawno bardzo istotny wyraz uznania. Aktion Gesunder Rücken e.V. (AGR) niemiecka organizacja prowadząca kampanię na rzecz zdrowego kręgosłupa przyznała łóżku swój certyfikat dla produktów przyjaznych dla kręgosłupa. AGR przyznaje ten certyfikat produktom, które dowiodły przed niezależną komisją testującą, że naprawdę chronią kręgosłup użytkownika.

Certyfikat Aktion Gesunder Rücken dla Viano 1 Dachowe łóżko, które zdobyło certyfikat AGR, zostało niedawno pod kilkoma względami zmodyfikowane. Przede wszystkim, połączenie pomiędzy częścią ruchomą a stałą podstawy zostało przesunięte dalej od bioder śpiących osób. Po drugie, zmieniono materac i jego ramę.

Materac, zaprojektowany jako lita całość, wykonany jest z gęstej pianki. Zapewnia ona stałe i przyjemne rozłożenie nacisku. Dodatkowo, pianka ta jest porowata i współpracuje z ramą materaca, aby zapewnić stałą wymianę wilgoci z otoczeniem. Zdejmowalne pokrycie materaca może być prane. Wypełnienie ma obojętne pH, dzięki czemu łóżko doskonale nadaje się także dla osób cierpiących na alergie.

Podstawa materaca została zaprojektowana na nowo. Składa się z oddzielnych elastycznych podkładek, zawierających elementy z włókna szklanego, ułożonych na krzyż. Poszczególne sprężyny, umieszczone na podkładkach, pozwalają na dopasowanie łóżka do indywidualnych wymagań. Początkowo uginają się wyjątkowo delikatnie. Otwarta powierzchnia podpory materaca pozwala na jego lepszą wentylację i doskonale zapobiega gromadzeniu się wilgoci, kiedy składany dach jest zamknięty.

Od kwietnia 2005 unowocześnione łóżko o wymiarach 2 010 mm na 1 130 mm będzie montowane jako standard w modelu Viano Marco Polo, oraz jako dodatkowa, płatna opcja w modelu Viano Fun.