Mercedes-Benz Vito i Viano do naprawy

Mercedes-Benz Vito i Viano do naprawy21.02.2012
Przedsiębiorca Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Mercedes-Benz Vito i Viano wyprodukowane w Hiszpanii w okresie od 16 lutego 2011 r. do 12 maja 2011 r., ...

...mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Spółka poinformowała, że w samochodach marki Mercedes-Benz Vito i Viano z nadokienną poduszką powietrzną, może dojść do nieprawidłowego działania taśmy mocującej okładzinę słupka A. W pojazdach objętych akcją w razie wypadku, połączonego z aktywacją nadokiennej poduszki powietrznej, może dojść do oderwania się taśmy od okładziny słupka A. Może to skutkować pojawieniem się okładziny słupka A, w obszarze, w który potencjalnie mogą przemieścić się pasażerowie. Tym samym zwiększa to ryzyko urazu osób podróżujących pojazdem.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 32 samochody marki Mercedes-Benz Vito i Viano.

Autoryzowani Dealerzy Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Wszyscy posiadacze zostaną wezwani listami poleconymi na bezpłatną wizytę w autoryzowanych serwisach w celu usunięcia ewentualnej usterki.

Źródło: UOKiK, Mercedes-Benz