Mercedes AMG i Aston Martin będą współpracować

Mercedes AMG  i Aston Martin będą współpracować29.07.2013
Mercedes-AMG GmbH oraz Aston Martin Lagonda Ltd. zamierzają nawiązać partnerstwo technologiczne. Obie firmy podpisały w zeszły czartek list intencyjny w tej sprawie. W ramach współpracy Aston Martin będzie korzystać z ...

...silników dostarczonych przez Mercedes-AMG, zaś Mercedes-Benz Cars zapewni dostawy podzespołów elektrycznych i elektronicznych do przyszłych modeli brytyjskiej marki.

Oprócz tego Daimler otrzyma bezgotówkowo do 5 proc. udziałów w spółce Aston Martin. Ich przekazanie będzie następować etapami, w ramach realizacji umowy o partnerstwie. Jednocześnie koncern otrzyma status obserwatora w Zarządzie brytyjskiej firmy. Na podstawie listu intencyjnego oba podmioty mają zamiar wypracować ostateczny kształt porozumienia w trakcie drugiej połowy tego roku.

Ola Källenius, szef Mercedes-AMG GmbH: Jesteśmy dumni ze współpracy z Aston Martinem i wsparcia przyszłych samochodów sportowych tej marki silnikami oraz podzespołami elektrycznymi i elektronicznymi. To dowód doświadczenia inżynierów AMG i realna korzyść dla obu stron.

Ian Minards, dyrektor rozwoju produktu Aston Martin: Wybraliśmy AMG jako bazę dla rozwoju układów napędowych. Aston Martin korzysta z najnowocześniejszej technologii od kluczowych dostawców na świecie, a możliwość stosowania rozwiązań sygnowanych przez Mercedes-AMG GmbH w kolejnych generacjach naszych sportowych aut to, rzecz jasna, znakomita wiadomość.

Nie tylko ze względu na konkurencję, na razie obie strony zgodziły się na nieujawnianie dalszych szczegółów planowanej współpracy.

Źródło: Mercedes-Benz