MotoNews.pl

MINI na wystawie samochodowej (IAA) 2021 w Monachium

04 sierpnia 2021

MINI-IAA-Mobility-2021

Głównymi tematami dialogu z wizjonerami i społecznością, prowadzonego w wielu miejscach na terenie Monachium, będzie mobilność miejska, zrównoważony rozwój, otwartość na świat i indywidualność. MINI Brand Hub w pawilonie MINI przy Lenbachplatz będzie „obowiązkowym punktem programu” IAA 2021. Mobilność miejska i zrównoważony rozwój to główne tematy Międzynarodowej Wystawy Samochodowej (IAA) 2021, która po raz pierwszy odbędzie się w Monachium, siedzibie głównej BMW Group, gdzie powstanie forum dla wykładów i dyskusji na temat przyszłości indywidualnej mobilności i życia w metropoliach.

MINI wzbogaca ten dialog na targach IAA Mobility 2021 o innowacje i wizje frajdy z jazdy bez lokalnej emisji spalin, konsekwentnej ochrony zasobów, indywidualności i emocjonujących przeżyć. Wybrane przez MINI hasło #BIGLOVE odnosi się zarówno do ochrony klimatu i środowiska, jak i do kontaktów międzyludzkich. W ten sposób odpowiedzialność za naturalne podstawy życia łączy się z kosmopolitycznym i niedyskryminującym współistnieniem ogólnoświatowej społeczności MINI.

MINI IAA Mobility 2021 1

Podczas targów IAA Mobility 2021 MINI będzie prowadzić dialog z publicznością w różnych formach i w kilku miejscach stolicy Bawarii. Podczas szczytu w centrum wystawienniczym w Monachium głównymi kwestiami będą tematy przyszłości związane z elektryfikacją i cyfryzacją. „Open Space” na Max-Joseph-Platz w centrum miasta posłuży jako miejsce prezentacji nowych koncepcji mobilności w miejskim ruchu drogowym. MINI Brand Hub, pawilon MINI na Lenbachplatz, będzie oazą inspiracji i odprężenia. Aktualna wystawa w BMW Welt zaprezentuje przegląd całej gamy modelowej brytyjskiej marki premium.

Poszczególne lokalizacje na IAA Mobility 2021 połączy trasa Blue Line, która będzie przebiegać przez miasto i oferować gościom możliwość doświadczenia frajdy z jazdy bez lokalnej emisji spalin w drodze między lokalizacjami imprezy w całkowicie elektrycznym MINI Cooper SE (zużycie energii w cyklu mieszanym: 17,6–15,2 kWh/100 km). Serwis streamingowy będzie transmitował najważniejsze wydarzenia z IAA Mobility 2021 cyfrowo na cały świat, na żywo lub w formie nagrań.

MINI IAA Mobility 2021 2

Szczyt na terenie targów

Teren targów w Monachium będzie miejscem tzw. szczytu, gdzie tradycyjne metody wystawowe połączone będą z nowymi formami komunikacji. Prezentacja MINI w halach wystawienniczych odbywać się będzie w całości pod hasłem frajdy z jazdy ze zelektryfikowanym napędem. Jedną z głównych atrakcji będzie tam MINI Electric Pacesetter inspired by JCW. Dzięki swojej zwinności i w pełni elektrycznemu napędowi samochód ten sprawdził się ostatnio znakomicie na ciasnych torach ulicznych Mistrzostw Świata Formuły E ABB FIA. Ponadto na interaktywnym stanowisku wystawienniczym zaprojektowanym w miejskim industrialnym stylu będzie można zapoznać się z historią marki, aktualną ofertą pojazdów ze zelektryfikowanym napędem oraz wizją przyszłości miejskiej mobilności.

Będzie tam można zobaczyć napędzane w pełni elektrycznie MINI Cooper SE oraz model hybrydowy plug-in MINI Cooper SE Countryman ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 2,1‑1,7 1/100 km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 15,5–14,8 kWh/100 km, emisja CO2 w cyklu mieszanym: 47–39 g/km). Popularność tych dwóch modeli sprawiła, że w pierwszej połowie 2021 roku ponad 15% na całym świecie, a w Niemczech aż 30% wszystkich sprzedanych pojazdów marki MINI wyposażone było w napęd elektryczny lub hybrydowy. MINI Cooper SE Countryman ALL4 prezentowane będzie na szczycie między innymi z namiotem dachowym włoskiego producenta Autohome dopasowanym do stylistyki MINI, co ma być oznaką wszechstronności tego modelu i inspiracją do wycieczek na łono natury.

MINI IAA Mobility 2021 3

Ponadto na szczycie przedstawiona zostanie najnowsza kolekcja MINI Lifestyle, cyfrowa usługa MINI Sharing na smartfony oraz najnowsza wersja aplikacji MINI. Uniwersalny interfejs cyfrowy między MINI a kierowcą oferuje nowe funkcje wygodnego prowadzenia do celu oraz pomoc w ładowaniu pojazdów hybrydowych plug-in i elektrycznych. W ramach cyfrowej prezentacji będzie można zobaczyć również MINI Vision Urbanaut. Innym spojrzeniem na przyszłość mobilności i współistnienia w obszarach miejskich jest program URBAN-X, stworzony przez MINI akcelerator start-upów technologicznych, których pomysły i projekty również zostaną zaprezentowane podczas szczytu.

Open Space w centrum miasta

W Open Space na Max-Joseph-Platz w bezpośrednim sąsiedztwie Opery Państwowej i Residenztheater wystawiony będzie fizyczny model MINI Vision Urbanaut. Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z aktualnymi innowacjami i pionierskimi koncepcjami zrównoważonej mobilności oraz dyskutować z ekspertami na temat rozwiązań i strategii dotyczących transportu miejskiego jutra. Dialog między wystawcami a publicznością jest jedną z kluczowych innowacji IAA w 2021 roku. Okazją do takich rozmów będzie również MINI Vision Urbanaut.

MINI IAA Mobility 2021 4

Projekt studyjny, który w MINI Urban Hub można zobaczyć po raz pierwszy jako prawdziwy pojazd, ucieleśnia przyszłość zrównoważonego projektowania i nową interpretację typowego dla marki „sprytnego wykorzystania przestrzeni”. Ten napędzany wyłącznie energią elektryczną wizjonerski samochód nie tylko zapewnia swobodę indywidualnej mobilności, ale może być również wykorzystywany jako miejsce odosobnienia lub spotkań z przyjaciółmi.

Pawilon MINI na Lenbachplatz będzie dla brytyjskiej marki atrakcyjnym miejscem spotkań w centrum miasta, które ma być absolutnym „obowiązkowym punktem programu” targów IAA Mobility 2021. W centrum uwagi będą tam nie tyle pojazdy, co ogólne nastawienie marki wyrażone się w haśle #BIGLOVE. W historycznym budynku, który MINI dzieli z wieloma renomowanymi partnerami z dziedziny stylu życia, wzornictwa i technologii, na zwiedzających czekają wystawy, wykłady i dyskusje, a także zróżnicowany program rozrywkowy i kulturalny. Zaplanowano m.in. prezentacje start-upów technologicznych, które zajmują się projektowaniem przestrzeni do życia w miastach przyszłości i są wspierane przez MINI w ramach akceleratora startupów URBAN-X.

MINI IAA Mobility 2021 5

Podczas innego wydarzenia na żywo z udziałem wizjonerów przyszłości pod hasłem „Miasto jutra powstaje dzisiaj” pawilon MINI gościć będzie również platformę dialogu „The Sooner Now”. Ponadto stylizacja pawilonu MINI zdominowana jest przez nową współpracę MINI z brytyjskim projektantem Paulem Smithem. Celem jest wspólne opracowanie rozwiązań stylistycznych, które jeszcze mocniej niż dotychczas koncentrować się będą na kwestii zrównoważonego rozwoju. Sir Paul Smith jest jednym z najsłynniejszych brytyjskich projektantów mody męskiej. Pod koniec lat 90. zaprojektował limitowaną serię specjalną klasycznego Mini w stworzonym przez siebie kolorze niebieskim, a także egzemplarz z lakierem w typowym wzorze wielobarwnych pasów. Pierwszym efektem nowej współpracy jest unikalny egzemplarz aktualnego modelu MINI, który można będzie zobaczyć w pawilonie MINI na targach IAA Mobility 2021.

Prezentacja produktów MINI w BMW Welt

Kolejnym punktem programu dla odwiedzających targi IAA Mobility 2021 jest BMW Welt w Olympiapark. Na futurystycznie zaprojektowanej wystawie znajduje się świat marki MINI, w którym prezentowana jest aktualna gama modelowa oraz wiele innych produktów. Oprócz szerokiej gamy aktualnych modeli z segmentu małych i kompaktowych samochodów premium – od MINI Cooper SE po ekstremalnie sportowe modele John Cooper Works – zaprezentowane zostaną również nowości z kolekcji MINI Lifestyle. MINI Vision Urbanaut i inicjatywa URBAN-X będą również obecne w MINI Area w postaci cyfrowych prezentacji.

Zdjęcia: MINI