MotoNews.pl

MINI John Cooper Works w wersji limitowanej

22 maja 2023

MINI-John-Cooper-Works-1to6-Edition

Wyposażone w moc 231 KM i całe mnóstwo wyścigowego know-how, MINI John Cooper Works zapewnia maksymalną frajdę i autentyczne motorsportowe wrażenia z jazdy. Limitowane do 999 sztuk MINI John Cooper Works 1to6 Edition to purystyczny model o wysokich osiągach z manualną skrzynią biegów.

MINI John Cooper Works 1to6 Edition

Modele MINI John Cooper Works są od zawsze topowymi sportowymi wersjami MINI, które zapewniają typowe dla tej marki gokartowe wrażenia z jazdy w maksymalnej dawce. Limitowane do 999 sztuk na całym świecie MINI John Cooper Works 1to6 Edition w szczególnie autentyczny sposób podkreśla mocny, sportowy charakter napędu.

“Modele MINI John Cooper Works mają swoje korzenie w motorsporcie. Wraz z MINI John Cooper Works 1to6 Edition celebrujemy legendarne osiągnięcia MINI w motorsporcie i oferujemy typowe dla naszej marki wrażenia z jazdy w najbardziej intensywnej postaci” – mówi Stefanie Wurst, szefowa MINI.

MINI John Cooper Works 1to6 Edition 4

Dzięki 6-biegowej skrzyni manualnej MINI John Cooper Works jest wyjątkowo wyczynowym modelem. Wraz ze standardowymi pedałami z nakładkami ze stali szlachetnej mechaniczna skrzynia biegów pozwala poczuć dynamiczną reakcję napędu i dostarcza typowe dla MINI John Cooper Works wyścigowe wrażenia z jazdy. Właśnie to bezpośrednie i autentyczne doświadczenie jazdy z 6-biegową skrzynią biegów manualną dało nazwę 1to6 Edition.

Limitowana edycja z purystycznymi detalami stylistycznymi

Już z zewnątrz MINI John Cooper Works w wersji 1to6 Edition sygnalizuje indywidualny styl i nieprzeciętne osiągi. Przód wyróżnia się atrapą chłodnicy ze sprawdzonymi dużymi wlotami powietrza zapewniającymi optymalne chłodzenie silnika i hamulców oraz obramowaniem wykonanym w całości w kolorze Piano Black.

Pasujące do karoserii w eleganckim kolorze Midnight Black detale w szlachetnej czerni nadają pojazdowi nieokiełznany wygląd. Również ozdobniki boczne i listwa na dolnej krawędzi szyb wykonane są w kolorze Piano Black.

MINI John Cooper Works 1to6 Edition 5

Tzw. Bonnet Stripe, pasek z grafiką charakterystyczną dla tej edycji biegnący centralnie od maski silnika przez aerodynamiczny spojler tylny aż po tył samochodu, podkreśla historyczny związek MINI z motorsportem. MINI John Cooper Works 1to6 Edition ucieleśnia nieokiełznane dążenie samochodu do wolności – zarówno na torze wyścigowym, jak i w codziennym życiu. Logo edycji w kolorze srebrnym, białym i czerwonym zaznacza limitowany charakter na zewnątrz za pomocą plakietek na słupkach C, z tyłu pojazdu oraz na ozdobnikach bocznych. Wyjątkowy wygląd edycji specjalnej uzupełniają 18-calowe obręcze kół Circuit Spoke w kolorze Jet Black.

Listwy progowe z charakterystycznym dla tej edycji logo 1to6 już w momencie otwarcia drzwi pojazdu podkreślają ekskluzywny charakter wnętrza. Listwa dekoracyjna z przetłoczeniami 3D po stronie pasażera nawiązuje swoją subtelną kolorystyką do logo edycji, natomiast napis „One of 999” w kolorze czarnym po lewej stronie kierownicy wskazuje na limitowany charakter modelu MINI John Cooper Works 1to6 Edition. Pośrodku kokpitu znajduje się dźwignia biegów z gałką w kolorach logo edycji z czerwonym schematem biegów oraz czerwonym skórzanym szwem.

MINI John Cooper Works 1to6 Edition 16

Charakterystyczny dla MINI centralny zestaw wskaźników nawiązuje do stylistyki czerwonym obramowaniem i wraz z czerwonym oświetleniem ambientowym świetnie kontrastuje z antracytową podsufitką. Plakietkę MINI John Cooper Works 1to6 Edition można znaleźć również na dolnym ramieniu sportowej kierownicy obitej skórą Nappa oraz na dywanikach. Dopełnieniem edycji są charakterystyczne nakładki na kluczyk w stylistyce 1to6.

Światowa premiera na 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring

Dynamiczny wygląd, głęboki dźwięk silnika i czterocylindrowa jednostka TwinPower Turbo to tylko niektóre cechy szczególne inspirowanego motorsportem modelu MINI John Cooper Works. Wskazują one, że wszystko nastawione jest tutaj na sportową jazdę i maksymalną precyzję prowadzenia. Sportowy układ jezdny tego modelu został przetestowany na różnych torach wyścigowych, w tym oczywiście na Pętli Północnej toru Nürburgring. MINI John Cooper Works 1to6 Edition to również legendarne gokartowe wrażenia z jazdy, a także doskonałe prowadzenie, a dzięki imponującym właściwościom jezdnym kontynuacja dziedzictwa legendy wyścigów Johna Coopera.

MINI John Cooper Works 1to6 Edition 6

Dlatego światowa premiera limitowanej edycji modelu odbędzie się 20 maja 2023 roku podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. MINI John Cooper Works 1to6 Edition specjalnie zmodyfikowane do tego wyścigu wraz ze znanym z ubiegłego roku MINI John Cooper Works zespołu Bulldog Racing Team będą podczas sobotniego wyścigu kontynuować wyścigowe tradycje MINI.

Od września 2023 r. ekskluzywny model MINI John Cooper Works 1to6 Edition będzie dostępny w sprzedaży w Europie, USA, Kanadzie i Meksyku.

Zdjęcia: MINI