Nissan Juke Midnight Edition dla Amerykanów

Nissan Juke Midnight Edition dla Amerykanów14.08.2012
Innowacyjny Nissan Juke od dwóch lat jest dostępny w sprzedaży i naprawdę trudno go zignorować. Jego agresywną stylistykę pięknie uzupełnia dynamiczny charakter. W topowym wariancie Shiro jego aluminiowy, ...

...1,6-litrowy, 4-cylindrowy silnik DOHC turbo w tryskiem bezpośrednim generuje moc 190 KM.

Nissan Juke Midnight Edition dla Amerykanów 1Nissan Juke Shiro jest również dostępny z zaawansowanym napędem All-Mode 4x4-i z indywidualnym rozdziałem momentu obrotowego na wszystkie koła (system TVS) i przekładnią bezstopniową najnowszej generacji. Torque Vectoring System (TVS) minimalizuje podsterowność, dzięki czemu Juke odznacza się świetnymi właściwościami jezdnymi mimo zwiększonego prześwitu i bez uszczerbku dla komfortu jazdy.

Europejskie przedstawicielstwa Nissana przygotowały już także kilka specjalnych wariantów Juke’a. Nie tak dawno mieliśmy okazję oglądać debiut Nissana Juke-R, ”supercrossovera” - krzyżówki Juke’a i Nissana GT-R. W letniej trasie koncertowej jest też właśnie Nissan Juke Box, wspólny projekt Japończyków i Ministry of Sound wyposażony w niezwykły system nagłośnieniowy.

Nissan Juke Midnight Edition dla Amerykanów 2Nie zapominajmy także, że w przyszłym roku do sprzedaży ma wejść produkcyjna wersja Nissana Juke Nismo, który w wariancie koncepcyjnym zadebiutował w Le Mans.

Amerykański oddział japońskiego producenta postanowił więc także uatrakcyjnić JUKE’a oferowanego na tamtejszym kontynencie i przygotował dla mieszkańców USA specjalną edycję o nazwie Midnight.

Midnight Edition to właściwie pakiet dodatkowych akcesoriów, na który złożyły się:

  • 17-calowe, czarne obręcze z lekkich stopów,
  • spojler umieszczony w tylnej części dachu, w kolorze „Sapphire Black” oraz
  • obudowy lusterek bocznych w kolorze „Sapphire Black”.

Wszystko to ma nadać Juke’owi bardziej emocjonalny wygląd i podkreślić jego śmiały styl. Nissan Juke Midnight Edition trafi do amerykańskich salonów sprzedaży na początku przyszłego miesiąca. Klienci w USA będą musieli zapłacić za ten nowy pakiet 1200 dolarów.

Źródło: Nissan, opracowanie: BM