MotoNews.pl

Koncepcyjny Nissan PIVO 3 – parkowanie z głowy

09 listopada 2011

Kategoria | Auta koncepcyjne
Marka, model | ,
Nissan Pivo 3 13

Podczas tegorocznego salonu motoryzacyjnego w Tokio, który odbędzie się na początku grudnia, Nissan zaprezentuje koncepcyjny pojazd o nazwie PIVO 3. Przypomnijmy, że koncept PIVO z numerem 2 mieliśmy okazję oglądać również na wystawie w Tokio w 2007 roku, a pierwszy PIVO zaprezentował się publiczności w ramach tej samej imprezy sześć lat temu.

Trzecia odsłona PIVO różni się od poprzednich wyglądem i bardziej przypomina tradycyjne samochody (dla porównania – można zobaczyć, jak wyglądał Nissan PIVO 2).

Dzięki funkcji Automated Valet Parking (zautomatyzowanego parkowania) PIVO 3 potrafi sam zlokalizować wolne miejsce do parkowania i ulokować się w nim bez jakiejkolwiek ingerencji kierowcy. Właściciel może także użyć smartfona, by skomunikować się z PIVO 3, a ten wyjedzie z parkingu, uiści opłatę i poczeka na kierowcę (mowa oczywiście o dużych, płatnych, zautomatyzowanych, nowoczesnych parkingach miejskich).

Pojazd może przewieźć trzy osoby, ma mniej niż 3 metry długości, opony o wąskich bieżnikach i odznacza się dużym kątem skręcania, dzięki czemu może zawrócić na drodze o szerokości zaledwie 4 m.

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM