Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
eeeee
brak opinii

Opel Admiral

Opel Admiral A 1964-1968Opel Admiral B 1969-1977

Historia luksusowego modelu, jakim był Opel Admiral sięga końca lat 30. Wtedy to Opel zaczął produkować czterodrzwiowego sedana i kabriolet, rozwijające prędkość nawet 132 km/h i konkurujące z ówczesnymi modelami Mercedesa i Maybacha.

Po wielu latach przerwy, w 1964 roku pojawiła się trójka dużych Opli o podobnej stylizacji nadwozia, znanych jako KAD, skrót ten utworzono od pierwszych liter ich nazw: Kapitan, Admiral i Diplomat. Admiral był dostępny z silnikami o pojemności 2,6 i 2,8 l o mocy 125 PS, a także z potężnym silnikiem 4,6 l o mocy 190 PS, który potrafił rozpędzić ważącego ponad 1,5 tony kolosa od 0 do 100 km/h w 10 sekund i pozwalał autu poruszać się z prędkością 200 km/h.

W 1969 roku zaczęto produkować wersję B tego modelu. Była ona przestronniejsza od poprzedniej i posiadała silnik o mocy 165 PS. W 1977 roku Admiral został zastąpiony przez Senatora.

Opel Admiral - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Opel Admiral:

Opel na największej na świecie wystawie klasycznych samochodów

Opel na największej na świecie wystawie klasycznych samochodów W Essen rozpoczęła się 29. wystawa Techno Classica, oferująca wielbicielom oldtimerów wszystkie możliwe atrakcje - od ociekających chromem klasycznych pojazdów na dwóch...

czytaj dalej

Parada flagowych modeli Opla na Techno Classica

Opel-flagshipsNajwiększe Ople zjeżdżają do Essen, na 29. wystawę Techno Classica, gdzie Opel Classic oraz entuzjaści z Alt Opel IG (klubu właścicieli zabytkowych Opli) będą prezentować zarówno ...

czytaj dalej