Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.62

Opel Kapitan

Opel Kapitan 1956/57Opel Kapitän 1953-1955Opel Kapitän 1953-1955Opel Kapitän A 1964-1965

Opel Kapitän to auto z tradycjami sięgającymi roku 1939. Pierwsza generacja, dostępna w latach 1938-40 była bardzo nowoczesną konstrukcją, jak na ówczesne czasy i występowała jako czterodrzwiowy sedan i dwudrzwiowe coupé i kabriolet. Do początku lat 50. pojawiły się jeszcze dwie wersje, będące rozwinięciem oryginalnego modelu.

W 1954 roku zadebiutowała czwarta generacja, zaprojektowana zupełnie od nowa, lecz wykorzystująca te same silniki, co poprzednie. Pod koniec lat 50. pojawiły się także dwie wersje specjalne: P1, szerszy i niższy z panoramicznymi oknami i P2, także z panoramicznymi oknami, większy i z na nowo zaprojektowaną tylną częścią.

W 1964 roku ten luksusowy pojazd powrócił, należąc do trójki modeli dzielących to samo nadwozie: Kapitän był niejako wersją bazową, Admiral miał lepsze wyposażenie, a Diplomat stanowił wersję "topową".

Te trzy modele miały jeszcze jedną odsłonę w 1969 roku, jednak produkcję Kapitäna zakończono już w kolejnym sezonie.

Opel Kapitan - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Opel Kapitan:

Opel na największej na świecie wystawie klasycznych samochodów

Opel na największej na świecie wystawie klasycznych samochodów W Essen rozpoczęła się 29. wystawa Techno Classica, oferująca wielbicielom oldtimerów wszystkie możliwe atrakcje - od ociekających chromem klasycznych pojazdów na dwóch...

czytaj dalej

Parada flagowych modeli Opla na Techno Classica

Opel-flagshipsNajwiększe Ople zjeżdżają do Essen, na 29. wystawę Techno Classica, gdzie Opel Classic oraz entuzjaści z Alt Opel IG (klubu właścicieli zabytkowych Opli) będą prezentować zarówno ...

czytaj dalej