Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.84

Opel Kadett

Opel Kadett E LS 1984-1991Opel Kadett E GSi 1984-1991Opel Kadett '1989Opel Kadett '1989

Kadett to model Opla o niezwykle długiej, choć nie charakteryzującej się ciągłością historii. Pierwsze egzemplarze wyjechały na drogi w 1937 roku i były wytwarzane do 1940, kiedy to naziści zawiesili produkcję aut przeznaczonych do użytku prywatnego. Ponownie nazwa ta pojawiła się w 1962 roku, przy okazji powstania nowego, niewielkiego samochodu rodzinnego. Występował on jako sedan w wersji podstawowej i luksusowej, coupé i kombi.

Już w roku 1965 pojawiła się druga generacja, tym razem w formie dwu- i czterodrzwiowego sedana, trzydrzwiowego kombi i dwóch odmian coupé. W tym czasie stworzono także odmianę Rallye, wyposażoną w silnik o pojemności 1,9 l.

W 1973 roku zadebiutowała kolejna odsłona Kadetta, do znanych już wersji dołączył trzydrzwiowy hatchback i dwudrzwiowy kabriolet z dachem typu targa. Był to ostatni kompaktowy Opel z napędem na tylną oś.

Generacja C posłużyła także za podstawę do zaprojektowania Corsy A. W 1979 roku Opel wprowadził generację D. Została ona unowocześniona pod względem technologicznym, otrzymując napęd na przednią oś i nowe silniki.

Piąta generacja zawitała na światowych rynkach w 1984 roku, a jej nowoczesna, aerodynamiczna sylwetka spodobała się na tyle, że wyróżniono ją tytułem Auta Roku 1985.

Wprowadzając w 1992 roku kolejną generację Opel zdecydował się zmienić jej nazwę i odtąd mówimy już o Oplu Astrze.

Opel Kadett - Fotogalerie

Ostatnie 2 wiadomości związane z Opel Kadett:

Nowy Opel Astra Sports Tourer: udane kombi z tradycjami

Opel-Kombi-GenerationsPonad 24 miliony sprzedanych samochodów marki Opel Kadett i Opel Astra to imponująca liczba i wybitne osiągnięcie. Wszystkie wyprodukowane do tej pory modele kompaktowe marki Opel ...

czytaj dalej

Ople GT, Commodore, Rekord i Kadett oraz popularni kierowcy na Bodensee Klassik

2016-Opel-Bodensee-Klassik-300713W ramach Bodensee Klassik w dniach od 5 do 7 maja kierowcy klasycznych samochodów odwiedzą najpiękniejsze zakątki Austrii i południowych Niemiec. Piąta edycja wydarzenia zgromadzi ...

czytaj dalej