Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.04

Opel Zafira

Opel Zafira '2007Opel Zafira '2007Opel Zafira '2007Opel Zafira '2007

Opel Zafira jest 7-miejscowym samochodem, odznaczającym się bardzo wysoką funkcjonalnością wnętrza. Model ten powstał na bazie Opla Astry i przejął od niej kilka elementów. Mimo to samochód zachował swój styl i co najważniejsze, nieosiągalną dla aut kompaktowych funkcjonalność.

Fotele w Zafirze zgrupowano w trzech rzędach, przy czym ostatni rząd można było łatwo złożyć, zarówno jako całość lub tylko jego wybraną część. Gdy w 1999 roku wprowadzono Zafirę na rynek było to innowacyjne rozwiązanie, ponieważ w większości podobnych aut wtedy, aby zwiększyć przestrzeń bagażową trzeba było fizycznie wyjąć fotele z samochodu.

W 2005 roku rozpoczęto sprzedaż drugiej generacji Zafiry, także opartej o płytę podłogową Astry, lecz wyposażonej w dodatkowe atrakcje w postaci elektronicznej regulacji układu jezdnego oraz adaptacyjny system oświetlania zakrętów. Nowa Zafira posiada system Flex7 – dwa siedzenia tworzące ostatni rząd można schować w podłodze auta, środkowy rząd, składający się z trzech foteli można złożyć i przesunąć do przodu, co daje praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania wnętrza auta. Wszystko to sprawia, że Zafira to jeden z ciekawszych minivanów na rynku.

W 2011 roku zadebiutowała Zafira C przedstawiona wcześniej podczas Geneva Motor Show jako Zafira Tourer Concept. Facelifting na rok modelowy 2017 został oparty o styl zapoczątkowany przez Astrę K.

Ceny nowych modeli

Opel Zafira - Fotogalerie

Ostatnie 21 wiadomości związane z Opel Zafira:

Światowe premiery Opla na IAA 2019: nowa Astra, Corsa i Grandland X hybryda plug in

Opel-Corsa-2019Tegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni prasowe: 10-11 września; dni dla publiczności: 12-22 września) są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce ...

Opel powraca do Rosji

Opel powraca do Rosji Opel prze naprzód ze swoją ofensywą eksportową: niemiecka marka powróci w tym roku na rynek rosyjski. Grandland X, Zafira Life i Vivaro będą dostępne w Rosji w czwartym kwartale.

Opel Zafira zwycięża w kategorii kompaktowych minivanów

Opel Zafira zwycięża w kategorii kompaktowych minivanów Niezależny obserwator rynku niemieckiego Schwacke i czasopismo motoryzacyjne Auto Bild uhonorowały pojazdy najlepiej utrzymujące wartość w Niemczech. Eksperci z firmy Schwacke potwierdzają najwyższą wartość końcową Opla Zafiry w tej klasie pojazdów.

W pełni diodowe adaptacyjne oświetlenie w Oplach Zafira i Mokka X

Opel-Mokka-X-302212Wraz z reflektorami AFL LED firma Opel wprowadza zalety adaptacyjnego i w pełni diodowego oświetlenia przedniego w minivanach i samochodach sportowo-użytkowych z segmentu kompaktowego. Opcjonalne reflektory AFL LED dostępne w nowych Oplach ...

Doskonale skomunikowany salon na kołach: nowy Opel Zafira

Opel-Zafira-300722Wyjątkowe połączenie funkcjonalności i optymalnego komfortu to specjalność Opla Zafiry, odkąd firma z Ruesselsheim wprowadziła rewolucyjny zintegrowany 7‑miejscowy układ foteli do segmentu kompaktowych minivanów w 1999 roku. Od tego ...

Opel na RETTmobil 2016: Samochód Roku dla służb ratunkowych

2016-Opel-RETTmobil-301313Insignia Sports Tourer, Zafira Tourer, Mokka i ADAM, a teraz także Astra Sports Tourer — firma Opel znów powiększyła swoją szeroką ofertę pojazdów ratowniczych. Na targach RETTmobil, odbywających się w dniach 11-13 maja w Fuldzie ...

Pozostałe artykuły ...