Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.83

Opel Corsa

Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007

Miejskie auto jakim jest Opel Corsa od lat cieszy się nie słabnącym powodzeniem. Począwszy od pierwszej odmiany tego samochodu jest on bardzo chętnie kupowany, a liczne modernizacje potwierdziły tylko jego popularność. Corsa zapewnia bardzo przestronne, jak na swe wymiary wnętrze, oszczędną jazdę oraz całkiem przyzwoitą jakość wykonania.

Pierwsza wersja – Corsa A weszła na rynek w 1983 roku i była dostępna w jako trzydrzwiowy hatchback lub dwudrzwiowy sedan, po dwóch latach wprowadzono jeszcze wersje cztero- i pięciodrzwiową.

W 1993 roku pojawiła się bardziej atrakcyjna Corsa B, a w 2000 Corsa C o wyróżniającym się stylu trzy- i pięciodrzwiowych hatchbacków.

We współpracy z Fiatem Opel stworzył Corsę D, o zupełnie nowym wzornictwie, która pojawiła się na rynku pod koniec 2006 roku. Czwartą generację Corsy wyróżniał odmienny szyling dla wersji trzy- i pięciodrzwiowej oraz stylowa i masywniejsza sylwetka. W 2010 i 2011 roku model przeszedł facelifting.

Opel Corsa E zadebiutowała w 2014 roku w Paryżu. W lutym 2015 wprowadzono na rynek Corsę E w wersji OPC.

Ceny nowych modeli

Opel Corsa - Fotogalerie

Ostatnie 25 wiadomości związane z Opel Corsa:

Światowe premiery Opla na IAA 2019: nowa Astra, Corsa i Grandland X hybryda plug in

Opel-Corsa-2019Tegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni prasowe: 10-11 września; dni dla publiczności: 12-22 września) są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce ...

Nowy Opel Corsa z najlepszymi parametrami aerodynamicznymi

Nowy Opel Corsa z najlepszymi parametrami aerodynamicznymi Nowy Opel Corsa, który zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie posiada najniższy współczynnik oporu powietrza (tylko 0,29) w tej klasie samochodów.

Szósta generacja Opla Corsy będzie elektryczna

Opel-Corsa-2019Opel stawia na elektryczność. W zupełnie nowej, szóstej generacji modelu Corsa niemiecki producent po raz pierwszy oferuje zasilaną akumulatorami wersję elektryczną o zasięgu 330 kilometrów (WLTP, dane wstępne). Firma Opel wybrała swój ...

Rozpoczęcie sprzedaży nowego Opla Corsy GSi

Opel-Corsa-GSiWyczekiwany nowy Opel Corsa GSi pojawił się na rynku. To maszyna dla prawdziwych koneserów, z turbodoładowanym silnikiem i zawieszeniem OPC. Corsa to drugi, po Insignii, model GSi w ofercie. Nowość imponuje niezmiernie precyzyjnym ...

Opel Corsa GSi z nowym zespołem napędowym

Opel-Corsa-GSi-503209Nowy Opel Corsa GSi, który latem tego roku dołączy do Insignii GSi, będzie napędzany dynamicznym turbodoładowanym silnikiem 1.4, rozwijającym moc 110 kW/150 KM i 220 Nm momentu obrotowego (zużycie paliwa w l/100 km[1]: 7,9-7,8 w cyklu ...

Modele Opla w wyjątkowej, przyciągającej wzrok stylizacji

Modele Opla w wyjątkowej, przyciągającej wzrok stylizacji Modele Opla w wyjątkowej stylizacji: model Opel Astra z czarnym dachem oraz lusterkami bocznymi i felgami z lekkiego stopu w tym samym kolorze. Czarne akcenty także w modelach Corsa i Mokka X.

Pozostałe artykuły ...