Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.83

Opel Corsa

Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007Opel Corsa '2007

Miejskie auto jakim jest Opel Corsa od lat cieszy się nie słabnącym powodzeniem. Począwszy od pierwszej odmiany tego samochodu jest on bardzo chętnie kupowany, a liczne modernizacje potwierdziły tylko jego popularność. Corsa zapewnia bardzo przestronne, jak na swe wymiary wnętrze, oszczędną jazdę oraz całkiem przyzwoitą jakość wykonania.

Pierwsza wersja – Corsa A weszła na rynek w 1983 roku i była dostępna w jako trzydrzwiowy hatchback lub dwudrzwiowy sedan, po dwóch latach wprowadzono jeszcze wersje cztero- i pięciodrzwiową.

W 1993 roku pojawiła się bardziej atrakcyjna Corsa B, a w 2000 Corsa C o wyróżniającym się stylu trzy- i pięciodrzwiowych hatchbacków.

We współpracy z Fiatem Opel stworzył Corsę D, o zupełnie nowym wzornictwie, która pojawiła się na rynku pod koniec 2006 roku. Czwartą generację Corsy wyróżniał odmienny szyling dla wersji trzy- i pięciodrzwiowej oraz stylowa i masywniejsza sylwetka. W 2010 i 2011 roku model przeszedł facelifting.

Opel Corsa E zadebiutowała w 2014 roku w Paryżu. W lutym 2015 wprowadzono na rynek Corsę E w wersji OPC.

Ceny nowych modeli

Opel Corsa - Fotogalerie

Ostatnie 27 wiadomości związane z Opel Corsa:

Opel prezentuje nową Corsę e Rally podczas finału Rajdowych Mistrzostw Niemiec

 Opel prezentuje nową Corsę e Rally podczas finału Rajdowych Mistrzostw Niemiec Prace nad Oplem Corsą-e Rally rozpoczęły się zgodnie z planem. Prezentacja modelu Opel Corsa‑e Rally odbędzie się na ADAC 3-Städte Rallye 18 i 19 października.

Opel Corsa, Opel Astra i Opel Zafira Life na Auto Moto Show w Gliwicach

Opel Corsa, Opel Astra i Opel Zafira Life na Auto Moto Show w Gliwicach Nowy Opel Corsa zaprezentowany na Auto Moto Show 2019 w Gliwicach. Opel Astra debiutuje w Gliwicach – od ponad 20 lat miejscu produkcji kompaktowego bestsellera niemieckiej marki.

Nowy Opel Corsa GS Line i oryginalna Corsa GSi

Opel-Corsa-GSiOpel Corsa GS Line zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (do 22 września). Jego słynny pierwowzór, legendarny Opel Corsa A GSi, również miał premierę na IAA — dokładnie 32 lata temu. Pierwsza ...

Światowe premiery Opla na IAA 2019

Opel-2019-IAA-FrankfurtTegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce debiutu nowego Opla Corsy, hybrydowego Grandlanda X oraz nowej Astry. ...

Światowe premiery Opla na IAA 2019: nowa Astra, Corsa i Grandland X hybryda plug in

Opel-Corsa-2019Tegoroczne światowe premiery Opla na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA we Frankfurcie (dni prasowe: 10-11 września; dni dla publiczności: 12-22 września) są zapowiedzią zróżnicowanego rozwoju motoryzacji. Targi IAA to miejsce ...

Nowy Opel Corsa z najlepszymi parametrami aerodynamicznymi

Nowy Opel Corsa z najlepszymi parametrami aerodynamicznymi Nowy Opel Corsa, który zadebiutuje na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie posiada najniższy współczynnik oporu powietrza (tylko 0,29) w tej klasie samochodów.

Pozostałe artykuły ...