Znakomita prognoza wartości końcowej dla Opla Astry

Znakomita prognoza wartości końcowej dla Opla Astry31.03.2017
Od wprowadzenia modelu w 2015 roku klienci zamówili już około 400 000 egzemplarzy Opla Astry. Nabywcy kompaktowego Opla cenią go nie tylko za dobrą konstrukcję i atrakcyjny wygląd, ale także za wysoką wartość końcową przy odsprzedaży.

Firma Bähr & Fess w swojej najnowszej prognozie potwierdza, że Astra oferuje najwyższy wskaźnik utrzymania wartości w swojej klasie. Przy przewidywanym spadku wartości o zaledwie 41,5 procent po trzech latach (60 000 km) Astra wyprzedza o dwa punkty procentowe sklasyfikowanego na drugiej pozycji VW Golfa (spadek wartości o 43,5 procent). Kolejne miejsca zajęły Audi A3 (44,5 procent), Seat Leon i Skoda Octavia (w obu przypadkach 46,5 procent) oraz BMW serii 1 (47 procent). Według Bähr & Fess z najwyższym spadkiem wartości w klasie kompaktowej (o 52 procent) muszą liczyć się nabywcy Fordów Focusów.

Opel Astra

„Nasza Astra jest seryjnym zwycięzcą testów porównawczych, zdobyła liczne nagrody, a teraz znalazła się na szczycie rankingu, w którym pokonała szczególnie trudnych rywali” - powiedział Peter Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej. „Wysoka wartość końcowa Astry potwierdza doskonałą jakość naszego bestsellera. Zarówno nabywcy prywatni, jak użytkownicy flotowi mogą być pewni, że zakup Opla Astry to dobra inwestycja”.

Źródło: Opel