Opel świętuje 50-lecie modelu Commodore na Silvretta Classic

Opel świętuje 50-lecie modelu Commodore na Silvretta Classic01.07.2017
Dokładnie 50 lat temu na rynku zadebiutował Opel Commodore z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem o pojemności 2,5 litra i mocy 115 KM. 130‑konna wersja GS z dwoma gaźnikami pojawiła się rok później.

Firma Opel świętuje tę rocznicę, wysyłając cztery samochody reprezentujące generacje A, B i C modelu Commodore na 20. rajd Silvretta Classic (6–8 lipca). Na czele zespołu Opel Classic uczestniczącego w rajdzie samochodów zabytkowych w dolinie Montafon stanie Joachim Winkelhock — ambasador marki i zwycięzca 24‑godzinnego wyścigu Le Mans. Poprowadzi on Commodore’a B GS/E (Grand Sport/Einspritzung) z 1972 roku, wyposażonego w silnik o mocy 190 KM. Zabytkowym modelom Commodore będzie towarzyszyć nowa Insignia Grand Sport, czyli współczesna spadkobierczyni oznaczenia GS.

Opel Commodore B i A
Opel Commodore B (na pierwszym planie) i A

Start i metę każdego z trzech etapów rajdu wyznaczono w Partenen. Trzydniowa, 600‑kilometriowa trasa wiedzie przez austriackie Alpy. Najciekawsze punkty i odcinki zarówno dla widzów, jak i uczestników to Silvretta Hochalpenstrasse z przełączą Bieler Höhe na wysokości 2037 m n.p.m., zjazd do Piller Höhe, przełęcz Furkajoch oraz „Grosser Preis von Vandans”.

Po dokładnie 50 latach legendarna nazwa Opla wraca w nowym Oplu Insignii Grand Sport. Insignia drugiej generacji — wyróżniająca się elegancją w stylu sportowego coupé, przestronnością dzięki nowej architekturze i wysokim poziomem bezpieczeństwa godnym flagowego modelu — oferuje nie tylko dynamiczną estetykę i komfort podróżowania, ale także szereg inteligentnych technologii niespotykanych w tym segmencie. Należą do nich między innymi pionierskie matrycowe reflektory Opel IntelliLux LED®, napęd na wszystkie koła z zaawansowanym układem wektorowania momentu obrotowego oraz najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę i wyświetlacz projekcyjny HUD. Całość uzupełniają wydajne opcje łączności z systemem Opel OnStar oraz funkcją integracji ze smartfonem.

Opel Commodore B GS/E
Model Commodore B GS/E podczas rajdu Silveretta Classic będzie prowadzony przez ambasadora marki Opel i zwycięzcę 24 godzinnego wyścigu Le Mans, Joachima Winkelhocka

Podsumowując: nowa Insignia oferuje taką zwrotność, przestronne wnętrze i doskonałą relację wartości do ceny, że może rywalizować nawet z modelami marek premium.

Nowa Insignia Grand Sport jest już dostępna u dealerów Opla.

Źródło: Opel