Światowa premiera Opel CorsaVan Concept

Światowa premiera Opel CorsaVan Concept22.09.2006
Koncepcyjny model CorsaVan prezentowany przez firmę Opel podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu charakteryzuje się sportowym wyglądem, wysokiej jakości wnętrzem oraz dużą przestrzenią ładunkową ...

Rüsselsheim. Koncepcyjny model CorsaVan prezentowany przez firmę Opel po raz pierwszy podczas Salonu Motoryzacyjnego w Paryżu charakteryzuje się sportowym wyglądem, wysokiej jakości wnętrzem oraz dużą przestrzenią ładunkową. Samochód bazujący na nowej Corsie w wersji trzydrzwiowej to propozycja wykorzystania dynamicznego stylu Corsy w miejskim samochodzie dostawczym.

Światowa premiera Opel CorsaVan Concept 1 Koncepcyjna CorsaVan polakierowana jest na taki sam intensywnie czerwony kolor, jak Opel GT, który zadebiutował na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. Dla kontrastu, panele zastępujące tylne boczne szyby koncepcyjnego miejskiego vana są czarne. Wyraźne sportowe akcenty to między innymi czerwone zaciski hamulców z przodu, 17-calowe aluminiowe pięcioramienne obręcze kół oraz elementy stylizacyjne z linii OPC, takie jak zderzaki oraz spojlery boczne i spojler tylny.

Sportowe fotele z tapicerką z czarnej skóry i czerwonymi podpórkami bocznymi na oparciach oraz powierzchnie pokryte lakierem fortepianowym, podobnie jak w modelu Corsa Cosmo, ożywiają dwumiejscowe wnętrze. Koncepcyjny van jest napędzany 90-konnym silnikiem 1.3 CDTI, współpracującym z sześciostopniową skrzynią biegów. Niskie zawieszenie i przejęte z Corsy Sport progresywne wspomaganie układu kierowniczego zapewniają znakomitą zwrotność i właściwości jezdne.

Źródło: GM Poland