Opel Grandland X otrzymuje pięć gwiazdek Euro NCAP

Opel Grandland X otrzymuje pięć gwiazdek Euro NCAP06.09.2017
W najnowszym opublikowanym dzisiaj rankingu bezpieczeństwa Euro NCAP przyznała nowemu Oplowi Grandlandowi X maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Model oferuje opcjonalne systemy automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania zmęczenia kierowcy.

W najnowszym opublikowanym dzisiaj rankingu bezpieczeństwa Euro NCAP przyznała nowemu Oplowi Grandlandowi X maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Wynik uzyskany przez ten kompaktowy samochód sportowo-użytkowy (SUV) jest oparty na dobrych ocenach w czterech obszarach bezpieczeństwa: ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów, ochrona dzieci podróżujących pojazdem, ochrona pieszych i systemy podnoszące bezpieczeństwo.

Euro NCAP testowała także opcjonalny system automatycznego hamowania awaryjnego, który nabywcy Grandlanda X mogą zamawiać jako uzupełnienie standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów Euro NCAP system ten sprawdził się w testach.

Opel Grandland X

Oprócz systemu automatycznego hamowania awaryjnego, Opel Grandland X oferuje także inne pierwszorzędne systemy wspomagające prowadzenie pojazdu oraz zwiększające poziom bezpieczeństwa. Na przykład system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy potrafi wykryć typowe oznaki przemęczenia i przypomina prowadzącemu pojazd o tym, aby w czasie długiej podróży robić regularne przerwy. Nowy model Opla, wkraczający do mocno obsadzonego segmentu SUV‑ów, jest wyposażony w reflektory, które optymalnie oświetlają nocną drogę bez oślepiania innych kierowców. Opcjonalne reflektory adaptacyjne AFL LED emitują wiązkę intensywnie białego światła, która skutecznie zamienia noc w dzień i jest automatycznie dostosowywana do warunków jazdy.

O spokój kierowcy Grandlanda X dba system Opel OnStar. Ten osobisty asystent łączności i usług nie tylko zapewnia pomoc w przypadku kradzieży pojazdu czy znakomitą łączność przez hotspot Wi‑Fi, ale może też pomóc zmęczonemu kierowcy w znalezieniu miejsca do parkowania lub zarezerwowaniu pokoju w hotelu. W sytuacji awaryjnej, takiej jak zderzenie, „anioł stróż” reaguje automatycznie, nawiązując łączność z doradcą — człowiekiem, a nie maszyną — który zorganizuje pomoc dla osób podróżujących samochodem.


Źródło: Opel