Opel Crossland X otrzymuje pięć gwiazdek Euro NCAP

Opel Crossland X otrzymuje pięć gwiazdek Euro NCAP14.11.2017
Integralność koncepcji bezpieczeństwa w Crosslandzie X potwierdzona w testach zderzeniowych Euro NCAP. W najnowszym opublikowanym dzisiaj rankingu bezpieczeństwa Euro NCAP przyznała nowemu Oplowi Crosslandowi X maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Wynik uzyskany przez tego crossovera z segmentu B jest oparty na dobrych ocenach w czterech obszarach bezpieczeństwa: ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów, ochrona dzieci podróżujących pojazdem, ochrona pieszych i systemy podnoszące bezpieczeństwo. Crossland X osiągnął szczególnie dobre wyniki w testach uderzenia w bok pojazdu, w których zdobył maksymalną liczbę punktów za ochronę dorosłych i dzieci w przedziale pasażerskim.

Oprócz standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa, takiego jak system ostrzegania o zmęczenia kierowcy i system ostrzegania przed niesygnalizowaną zmianą pasa ruchu, Opel Crossland X oferuje także opcjonalne innowacyjne rozwiązania jeszcze bardziej zwiększające bezpieczeństwo jazdy: alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i systemem automatycznego hamowania awaryjnego, system wykrywania zmęczenia kierowcy, zaawansowane technicznie reflektory LED, panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w zakresie 180 stopni oraz system ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady.

Opel Crossland X

Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, wyjątkowo przestronny i funkcjonalny w środku, a do tego atrakcyjna stylistyka SUV‑a i dach kontrastujący kolorystycznie z resztą nadwozia — dzięki tym atutom Opel Crossland X, którego sprzedaż rozpoczęła się w marcu, przekonał do siebie już ponad 70 000 klientów z całej Europy.


Źródło: Opel