Opel Combo Life: nowa jednostka napędowa

Opel Combo Life: nowa jednostka napędowa22.09.2019
Wielofunkcyjny rekreacyjny samochód jest dostępny z najmocniejszym w ofercie silnikiem benzynowym oraz ośmiobiegową przekładnią automatyczną i systemem Start/Stop.

Silnik 1.2 Direct Injection Turbo o mocy 96 kW (130 KM) (zużycie paliwa wg NEDC[1]: 6,3-6,1 l/100 km w cyklu miejskim; 5,1-4,9 l/100 km poza miastem; 5,6-5,3 l/100 km przy emisji CO2 127-121 g/km w cyklu mieszanym) spełnia wymagania normy emisji Euro 6d i dołącza do dotychczasowej gamy benzynowych i wysokoprężnych jednostek napędowych (zużycie paliwa wg NEDC[1]: 6,6-4,5 l/100 km w cyklu miejskim; 5,1-4,0 l/100 km poza miastem; 5,7-4,2 l/100 km przy emisji CO2 130-110 g/km w cyklu mieszanym).

Ceny katalogowe Opla Combo Life z tym silnikiem oraz wyposażeniem w wersji Enjoy rozpoczynają się już od 90 150 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce).

Opel Combo Life
Opel Combo Life

Oprócz najmocniejszego silnika benzynowego oraz ośmiobiegowej przekładni automatycznej standardowe wyposażenie zwiększające komfort obejmuje, między innymi, klimatyzację, sześciokierunkową regulację fotela kierowcy z regulacją podparcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa i podłokietnikiem, skórzaną wielofunkcyjną kierownicę i elektrycznie sterowane szyby boczne z przodu.

Ponadto relaksowi za kierownicą sprzyjają najnowocześniejsze systemy wspomagające prowadzenie pojazdu. W zakres bogatego wyposażenia standardowego wchodzą również: system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z automatycznym hamowaniem awaryjnym i funkcją wykrywania pieszych, system ułatwiający ruszanie pod górę, asystent pasa ruchu, a także system rozpoznawania znaków drogowych i system wykrywający objawy zmęczenia kierowcy.

Komfort podróżowania można jeszcze zwiększyć, między innymi, dzięki takim opcjom jak automatyczny tempomat z ogranicznikiem prędkości. Kompleksową łączność zapewni opcjonalny system multimedialny z radiem i 8‑calowym kolorowym ekranem dotykowym, kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto.

Opel Combo Life
Opel Combo Life

Maksymalny moment obrotowy 230 Nm, prędkość maksymalna 186 km/h i zgodność z normą emisji Euro 6d

Nowy silnik 1.2 Direct Injection Turbo o mocy 96 kW (130 KM) jest najmocniejszą jednostką benzynową oferowaną w Combo Life. Żwawy trzycylindrowy silnik spełnia wymagania rygorystycznej normy emisji Euro 6d. Maksymalny moment obrotowy 230 Nm jest dostępny już przy 1750 obr./min.

Ten turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa jest łączony wyłącznie z ultranowoczesną ośmiobiegową przekładnią automatyczną, która szczególnie charakteryzuje się płynną zmianą przełożeń oraz przyczynia się do dalszego obniżenia użycia paliwa i emisji. W celu ograniczenia emisji cząstek stałych tuż za silnikiem umieszczono filtr cząstek stałych (GPF). Taka lokalizacja tego elementu sprzyja jego optymalnej regeneracji (tj. utlenianiu nagromadzonych zanieczyszczeń). Combo Life z tym silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,3 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 186 km/h.

Opel Combo Life
Opel Combo Life

Wszechstronny zwycięzca: obecna generacja Combo

O atrakcyjności obecnej generacji Combo nie decydują wyłącznie wzorowe wrażenia z jazdy. Model od początku był opracowywany z uwzględnieniem standardów samochodu osobowego, a nie jako pojazd użytkowy doposażany później w elementy pożądane przez rodziny. Fachowcy i pracownicy użytkujący model dostawczy Combo Cargo mogą liczyć na taki sam standard wyposażenia w zakresie bezpieczeństwa, technologii i komfortu jak osoby podróżujące wersją osobową, kierowaną do rodzin i sportowców-amatorów. Nie jest więc niespodzianką, że osobowy Combo Life zwyciężył w plebiscycie AUTOBEST Best Buy Car of Europe 2019, a użytkowy Combo Cargo został Międzynarodowym Vanem Roku 2019.

Obie wersje tego modelu oferują bardzo wysoki stosunek wartości do ceny oraz najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu w danym segmencie. Ponadto Opel Combo zapewnia kierowcy i pasażerom mnóstwo miejsca oraz imponującą funkcjonalność, połączoną oczywiście z maksymalną wygodą. Combo Life jest dostępny w konfiguracji pięcio- lub siedmiomiejscowej, w dwóch długościach (4,40 m oraz 4,75 m jako odmiana XL). Już w standardowej wersji bagażnik ma co najmniej 597 litrów[2] pojemności (przy dłuższym rozstawie osi jest to 850 litrów2). Po złożeniu tylnych siedzeń wielofunkcyjny codzienny bohater ujawnia pełnię swoich możliwości transportowych. Pojemność bagażnika w standardowej wersji Combo Life wzrasta wówczas ponad trzykrotnie — do 2126 litrów[3] — a w wersji przedłużonej wynosi aż 2693 litry.

Opel Combo Life
Opel Combo Life

[1] Podane wartości zużycia paliwa i emisji CO2 ustalono według nowej światowej zharmonizowanej procedury badania pojazdów lekkich WLTP (rozporządzenie UE 2017/948), a poszczególne wyniki przeliczono na wartości NEDC w celu umożliwienia porównań z innymi pojazdami. Najnowszych informacji można zasięgnąć u dealerów. Wartości te nie uwzględniają w szczególności warunków eksploatacji, warunków jazdy ani wyposażenia dodatkowego oraz mogą różnić się w zależności od rozmiaru opon.

[2] Do górnej krawędzi oparć tylnych siedzeń, zgodnie z ISO 3832.

[3] Do dachu przy złożonych tylnych siedzeniach, zgodnie z ISO 3832.

Źródło: Opel