Opel Corsa, Opel Astra i Opel Zafira Life na Auto Moto Show w Gliwicach

Opel Corsa, Opel Astra i Opel Zafira Life na Auto Moto Show w Gliwicach10.10.2019
Nowy Opel Corsa zaprezentowany na Auto Moto Show 2019 w Gliwicach. Opel Astra debiutuje w Gliwicach – od ponad 20 lat miejscu produkcji kompaktowego bestsellera niemieckiej marki.

Targi Auto Moto Show, które odbyły się w miniony weekend, to największa tego typu impreza na Śląsku i zarazem doskonała okazja do prezentacji przed szeroką publicznością nowych samochodów. Na stoisku autoryzowanego dealera Opel Wawrosz, marka Opel zaprezentowała aż trzy premierowe modele. Po raz pierwszy na targach w Polsce pokazano nowego Opla Corsę. Polskie premiery targowe miały też Opel Astra i Opel Zafira Life. Obok nich odwiedzający targi mogli zobaczyć niezwykle popularnego SUV-a Opla Grandlanda X oraz Opla Insignię Grand Sport.

Niewątpliwie największą gwiazdą stoiska był nowy Opel Corsa. Szósta generacja tego miejskiego samochodu wyróżniała się spośród prezentowanych w Arena Gliwice samochodów nowoczesną, dynamiczną linią nadwozia – prezentowany egzemplarz przybył do Gliwic prosto z Frankfurtu, gdzie miał niedawno swoją światową premierę. Czarne ozdobne pasy na masce i dachu, kontrastujące z białym lakierem nadwozia, oraz czarne felgi ze stopów lekkich z czerwonymi akcentami podkreślały sportowy styl nowej Corsy w wersji Elegance. Pod maską tego auta znalazł się benzynowy silnik 1.2 Turbo o mocy 100 KM współpracujący z 8-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Opel Corsa
Opel Corsa

Wyrazista sylwetka to niejedyny atut nowego Opla Corsy. Projektantom udało się obniżyć masę tego modelu nawet do rewelacyjnej wartości poniżej tony, a równocześnie podnieść poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego. Nowa Corsa jest wyposażona w liczne nowoczesne technologie, takie jak opcjonalne adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED® – nowość w tej klasie samochodów – czy system czujników Flank Guard, 180° panoramiczna tylna kamera i asystent automatycznego parkowania, a także alarm przedkolizyjny z funkcjami automatycznego hamowania awaryjnego i wykrywania pieszych, adaptacyjny tempomat i asystent utrzymania pasa ruchu.

Opel Corsa nowej generacji może być napędzany jednym z kilku ekonomicznych silników benzynowych lub silnikiem diesla, o mocach od 75 do 130 KM. Samochód jest już dostępny w sprzedaży w Polsce – ceny katalogowe rozpoczynają się od 49 990 zł. Pierwsze egzemplarze pojawią się na naszych drogach jeszcze w tym roku. W polskich salonach można już także zamawiać w pełni elektryczną Corsę-e, która na drogach pojawi się już wiosną 2020 r.

Opel Corsa
Opel Corsa

W Gliwicach – mieście, w którym od 1998 r. produkowano kolejne generacje Opla Astry – marka Opel zaprezentowała najnowsze wcielenie tego modelu. Nowy Opel Astra, który swoją światową premierę miał niespełna miesiąc wcześniej podczas targów IAA we Frankfurcie, to obecnie najbardziej efektywny samochód w historii tego modelu. Dzięki zastosowaniu aktywnej aerodynamiki udało się obniżyć współczynnik oporu czołowego Cd do rekordowej wartości 0,26. To w połączeniu z nową gamą silników wysokoprężnych o pojemności 1.5 l i jednostek benzynowych 1.2 Turbo, o emisji CO2 obniżonej nawet o 21 procent w stosunku do poprzedniego modelu sprawia, że Opel Astra może się pochwalić niskim zużyciem paliwa i dynamicznymi osiągami. Odwiedzający Auto Moto Show mogli zobaczyć Astrę Sports Tourer w wersji GS Line w kolorze czerwonym Hot i z benzynowym silnikiem 1.2 Turbo o mocy 130 KM.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających – zwłaszcza tych, którzy do Arena Gliwice przyszli z całymi rodzinami – cieszył się nowy Opel Zafira Life. Szczególną fascynację budziło niezwykle pojemne wnętrze tego praktycznego vana. Zafira Life ma kilka wariantów długości nadwozia – Compact, Long lub Extra Long. Największy z nich może w komfortowy sposób pomieścić nawet 9 osób. Samochód jest dostępny z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności 1.5 l i 2.0 l, spełniającymi normę Euro 6d TEMP.

Źródło: Opel