Opel Astra Plug-in Hybrid jako XS Show Car

Opel Astra Plug-in Hybrid jako XS Show Car26.07.2022
Specjaliści od tuningu z XS wzięli na warsztat nowego Opla Astrę plug-in hybrid. Pokazowy model będzie gwiazdą jubileuszowej XS Carnight "20 lat XSCN".

Pokazowy egzemplarz zelektryfikowanej Astry z błyszczącym białym lakierem i czarnymi dodatkami dysponuje mocą systemową 133 kW/180 KM i rozwija 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego (zużycie paliwa wg WLTP1: 1,1 l/100 km, emisja CO2: 26-24 g/km). W pięciodrzwiowym samochodzie w najwyższej wersji wyposażenia Ultimate zastosowano liczne najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak cyfrowy kokpit Pure Panel i adaptacyjne reflektory pikselowe Intelli-Lux LED®, a także sportowe przednie fotele z certyfikatem AGR.

Opel Astra XS Show Car

Projekt jest częścią współpracy z XS Carnight, która ma na celu dalsze wzmocnienie wizerunku Opla w społeczności tuningowej jako przystępnej niemieckiej marki. Fanów zachwycił już publiczny debiut najnowszej generacji Astry na ubiegłorocznym Mityngu Tuningowym nad jeziorem Wörthersee.

Opel Astra XS Show Car

Zespół XS Carnight wyposażył Astrę w dodatkowe zawieszenie pneumatyczne GRINDS oraz czujniki wysokości z kolekcji „Carstyle me”, pozostawiając jednak fabryczne amortyzatory. Wzrok przyciągają 20‑calowe kute obręcze kół (tylko do celów ekspozycyjnych) dostarczone przez amerykańskiego producenta RVNT Forged. Na pokazowym samochodzie nie zabrakło też naklejek związanych z motorsportem. Naklejki umieszczone na bokach i szybie czołowej Astry są dostępne w ofercie akcesoriów Opel.

Opel Astra XS Show Car

W ramach współpracy XS Carnight i firmy Opel, która w tym roku obchodzi 160‑lecie, pokazowa Astra będzie gwiazdą jubileuszowej XS Carnight "20 lat XSCN" 29 i 30 lipca na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Każdy, kto chciałby zobaczyć Astrę "XS" na żywo, powinien się pospieszyć.

Opel Astra XS Show Car

Następną serię wydarzeń zaplanowano na 17 września w czasie XS Carnight nad jeziorem Wörthersee w Austrii.

Źródło: Opel