Nowy Opel Combo z reflektorami matrycowymi Intelli-Lux LED

Nowy Opel Combo z reflektorami matrycowymi Intelli-Lux LED19.02.2024
Opel Combo jako pierwszy w swojej klasie oferuje zaawansowaną technologię reflektorów Intelli-Lux LED, zintegrowanych z charakterystycznym pasem przednim Opel Vizor.

Jeśli chodzi o bezpieczną jazdę w warunkach ograniczonej widoczności, Opel należy z pewnością do chętnie wybieranych marek, tzw. „go-to”. Reflektory z adaptacyjną, nieoślepiającą technologią Intelli-Lux LED® są już dostępne we wszystkich klasach samochodów niemieckiego producenta, począwszy od bestsellera Opla Corsy i przyciągającego wzrok Opla Mokki.

Technologia oświetlenia najnowszej generacji, Intelli-Lux LED® Pixel Light, jest oferowana w modelach Opel Astra, Opel Astra Sports Tourer i Opel Grandland.

Opel Combo 2024

Potwierdzając ponownie, że Opel udostępnia swoje innowacje szerokiemu gronu klientów, marka z logo „Blitz” wprowadza teraz matrycowe oświetlenie Intelli-Lux LED® do swojej najnowszej generacji kompaktowych samochodów dostawczych. Nowy van osobowy Opel Combo Electric i nowy lekki samochód dostawczy Combo Cargo Electric, a także ich odmiany z silnikami spalinowymi to pierwsze w swoich segmentach rynku modele, które oferują tak nowoczesną technologię. Optymalna widoczność w nocy lub przy złej pogodzie jest zawsze zapewniona, niezależnie czy podróżujemy prywatnie, czy jesteśmy w pracy.

Reflektory matrycowe Intelli-Lux LED® są nie tylko bezpieczniejsze, ale także dobrze wyglądają, a oprócz tego również stanowią integralną część charakterystycznego pasa przedniego Opel Vizor, który po raz pierwszy pojawia się w lekkim samochodzie użytkowym – Combo Cargo.

Opel Combo 2024

Składające się z 14 indywidualnie sterowanych elementów LED (po siedem z każdej strony), zamontowane w Combo – podobnie jak w Oplu Corsa i Mokka – reflektory matrycowe Intelli-Lux LED® zapewniają jasne oświetlenie podczas jazdy, precyzyjnie „wycinając” pozostałych użytkowników drogi od świateł drogowych.

Technologia Intelli-Lux LED® przewyższa konwencjonalne systemy oświetlenia, ponieważ strumień światła jest bardziej precyzyjny i mocniejszy. Gdy samochód opuszcza obszar zabudowany, reflektory matrycowe automatycznie przełączają się w tryb świateł drogowych, ale długość i rozkład snopa światła są stale regulowane. Po wykryciu świateł innego samochodu, poszczególne diody LED intuicyjnie wyłączają się, aby nie oślepiać innych kierowców.

Opel Combo 2024

Dzięki technologii Intelli-Lux LED® kierowcy nowego Opla Combo mają zawsze zapewnioną optymalną widoczność drogi przed samochodem. Mogą cały czas jechać z włączonymi światłami drogowymi, a także zauważać obiekty na poboczu. Kierowcy mają zatem więcej czasu na reakcję – na przykład, gdy na jezdnię nagle wybiegnie zwierzę.

Źródło: Opel