Opel Frontera 2024 - ruszyły zamówienia na rodzinnego SUV-a

Opel Frontera 2024 - ruszyły zamówienia na rodzinnego SUV-a04.07.2024
Po niedawnej premierze nowej Frontery Electric i nowej Frontery Hybrid w Stambule, marka Opel uruchamia zamówienia i podaje ceny nowego modelu idealnego dla rodzin.

Klienci mogą nabyć nową, pięciomiejscową Fronterę Electric w cenie zaczynającej się już od 125 900 zł (sugerowana cena detaliczna w Polsce), natomiast nowa Frontera Hybrid jest dostępna już od 102 900 zł. Ale to nie wszystko. Nowa Frontera oferuje także możliwość wyboru między wersją pięciomiejscową a siedmiomiejscową. Dwa dodatkowe miejsca w wersji Hybrid kosztują tylko 3200 zł, dzięki czemu nowy model jest idealnym środkiem transportu dla rodziny i przyjaciół.

„Nasza nowa Frontera oferuje świetny wygląd i świetny stosunek jakości do ceny. Surowa interpretacja naszej śmiałej i przejrzystej filozofii projektowania w połączeniu z wysoce konkurencyjnymi cenami wersji całkowicie elektrycznej lub zelektryfikowanej zachwycą klientów. Nowy model potwierdza nasze ambicje w zakresie dalszej demokratyzacji elektromobilności” – powiedział dyrektor generalny Opla Florian Huettl.
Opel Frontera 2024

Solidny wygląd i wiele praktycznych funkcji w standardzie

Uderzająca stylistyka nowego Opla Frontery sprawia, że samochód zdecydowanie się wyróżnia. Frontera to pierwszy model produkowany seryjnie, który dumnie prezentuje nowe logo Opel Blitz na samym środku przedniego, charakterystycznego pasa Opel Vizor. Uwydatnione nadkola i progi zewnętrzne oraz przyciągający wzrok słupek C podkreślają solidny charakter. Nowoczesny wygląd i skupienie się na najważniejszych elementach widoczne są również we wnętrzu. Kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji kokpit z nowo zaprojektowaną kierownicą i dwoma 10-calowymi panoramicznymi ekranami.

Dla nowej Frontery najwyższym priorytetem jest przydatność zarówno podczas krótkich, jak i długich podróży. Siedzący z przodu kierowca i pasażer w razie potrzeby mogą skorzystać z nowej opatentowanej funkcji siedzeń Intelli-Seats, która posiada szczelinę pośrodku zmniejszającą nacisk na kość ogonową. Pojemność bagażowa wynosi 460 litrów już przy podniesionych oparciach tylnej kanapy i wzrasta do imponujących 1 594 litrów, gdy oparcia zostaną złożone. Dodatkową wszechstronność zapewnia tylna kanapa dzielona i składana w proporcji 60:40 oraz, oferowana w standardzie, podłoga bagażnika, którą można ustawić w dwóch położeniach, zależnie od tego, jak ma zostać rozmieszczony bagaż.

Opel Frontera 2024

Dwie wersje układu napędowego, dwie wersje wyposażenia, dwa opcjonalne pakiety

Intuicyjny, przystępny i skupiony na tym, co najważniejsze: w nowej Fronterze Opel spełnia te wymagania pod każdym względem – od wyboru układu napędowego po opcje wyposażenia i proces zamawiania.

Nowa Frontera jest dostępna w wersji hybrydowej z technologią 48 V lub w wersji w pełni elektrycznej. W cenie zaczynającej się już od 102 900 zł, Frontera Hybrid jest wyposażona w 1,2-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 74 kW (100 KM), zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w technologii hybrydowej. Pracuje on w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM) i zelektryfikowaną sześciobiegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, dzięki czemu zużycie paliwa i emisja CO2 są znacznie niższe w porównaniu z modelem z tradycyjnym napędem. Ponadto Frontera Hybrid jest również dostępna z silnikiem 1.2 turbo o mocy 100 kW (136 KM) w cenie zaczynającej się już od 108 200 zł.

Opel Frontera 2024

Klienci chcący podróżować bez lokalnej emisji spalin, mogą zamówić elektryczną Fronterę Electric oferującą zasięg do 305 kilometrów (według WLTP) w cenie już od 125 900 zł. Natomiast wersja o „dużym zasięgu”, będzie mogła przejechać do około 400 kilometrów (WLTP) bez konieczności zatrzymywania się na ładowanie.

Niezależnie od tego, który układ napędowy wybierze klient, może on oczekiwać dużej przyjemności z jazdy zapewnionej dzięki specjalnej konfiguracji podwozia. Inżynierowie z Rüsselsheim zwrócili szczególną uwagę na optymalizację kontroli nadwozia i zapewnienie typowych dla Opla właściwości jezdnych – nawet podczas jazdy z dużą prędkością po autostradzie.

Opel Frontera 2024

Wersje wyposażenia Frontery są równie przejrzyste dla klientów. Nowy model jest dostępny w wersji wyposażenia Frontera Edition lub Frontera GS. Nawet podstawowa wersja jest bogato wyposażona. Wariant GS będzie wyposażony między innymi w multimedialny system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym i nawigacją, a także kamerę cofania. Klienci Frontery mogą dodatkowo spersonalizować swój pojazd za pomocą dwóch pakietów dostępnych jako opcja („Comfort” i „Tech”), tak, aby nowy model spełniał wszystkie ich osobiste preferencje.

Źródło: Opel