Światowa premiera nowego Opla Frontera - w pełni elektryczny SUV Opla

Światowa premiera nowego Opla Frontera - w pełni elektryczny SUV Opla15.05.2024
Kilka tygodni temu, marka Opel opublikowała pierwsze zdjęcia nowego modelu Frontera; dzisiaj przestronny, wygodny, nowy kompaktowy SUV świętuje swoją światową premierę.

W Stambule, dyrektor generalny marki Opel Florian Huettl wraz z Markiem Adamsem, wiceprezesem ds. projektowania, oraz Tobiasem A. Gubitzem, starszym wiceprezesem ds. produktu i cen, zaprezentowali nowego Opla Frontera międzynarodowej publiczności i licznie zgromadzonym dziennikarzom.

Opel Frontera 2024
Dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl i Opel Frontera 2024

„W tym roku obchodzimy 125-lecie rozpoczęcia produkcji samochodów w Oplu. 125 lat, podczas których zawsze szliśmy naprzód, oferując klientom innowacyjną, praktyczną i przede wszystkim przystępną cenowo mobilność. Nowy Opel Frontera jest tego doskonałym przykładem: niezwykle wszechstronny, przestronny i zelektryfikowany nasz nowy SUV przyciągnie nowe grupy klientów.” - powiedział Dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl.

Podczas prezentacji niemiecka marka ogłosiła także, że w nowym Oplu Frontera znajdzie się miejsce nie tylko dla pięciu osób; jest tak przestronny, że w przyszłości będzie dostępny także w wersji siedmiomiejscowej. Dzięki temu nowa Frontera to idealny samochód do transportu drużyny, przyjaciół lub całej rodziny.

Solidny wygląd i wiele praktycznych funkcji w standardzie

Uderzająca stylistyka nowego Opla Frontery sprawia, że samochód zdecydowanie się wyróżnia. Jako pierwszy model produkowany seryjnie, każdy wariant Frontery dumnie prezentuje nowe logo Opel Blitz na samym środku przedniego, charakterystycznego pasa Opel Vizor. Uwydatnione nadkola i progi zewnętrzne oraz przyciągający wzrok słupek C podkreślają solidny charakter. Nowoczesny wygląd i skupienie się na najważniejszych elementach widoczne są również we wnętrzu. Kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji kokpit z nowo zaprojektowaną kierownicą i dwoma 10-calowymi panoramicznymi ekranami.

Opel Frontera 2024

Dla nowej Frontery najwyższym priorytetem jest przydatność w podróży. Siedzący z przodu kierowca i pasażer w razie potrzeby mogą skorzystać z nowej opatentowanej funkcji siedzeń Intelli-Seats, która posiada szczelinę pośrodku zmniejszającą nacisk na kość ogonową. W bagażniku może zmieścić się ponad 450 litrów bagażu, a po złożeniu siedzeń nawet 1600 litrów. Ci z kolei, którzy chcą spędzić noc pod gołym niebem, mogą zamówić nową Fronterę z dostępnymi jako opcja relingami dachowymi i namiotem dachowym z drabinką, które zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem tego SUV-a. Po dotarciu do celu Frontera może utrzymać na dachu ciężar do 240 kilogramów.

Dwie koncepcje układu napędowego, dwa poziomy wyposażenia, łatwość zamawiania

Intuicyjny, przystępny cenowo i skoncentrowany na prostocie: w nowej Fronterze Opel spełnia te wymagania pod każdym względem - od wyboru układu napędowego po opcje wyposażenia i proces zamawiania.

Nowa Frontera jest dostępna w wersji hybrydowej z technologią 48 V lub w pełni elektrycznej. Frontera Hybrid oferuje 1,2-litrowy silnik benzynowy turbo o mocy 74 kW (100 KM), zaprojektowany specjalnie do wykorzystania w technologii hybrydowej. Pracuje on w połączeniu z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW (28 KM) i zelektryfikowaną sześciobiegową skrzynią biegów z podwójnym sprzęgłem, dzięki czemu zużycie paliwa i emisja CO2 są znacznie niższe w porównaniu z modelem z tradycyjnym napędem. Ponadto Frontera Hybrid będzie również dostępna z silnikiem 1.2 turbo o mocy 100 kW (136 KM).

Opel Frontera 2024

Klienci chcący podróżować bez lokalnej emisji spalin, będą mogli zamówić wkrótce elektryczną Fronterę Electric o napędzie akumulatorowym, oferującą zasięg ponad 300 kilometrów (zgodnie z WLTP). Natomiast wersja o „dużym zasięgu”, dostępna w późniejszym terminie, będzie mogła przejechać do około 400 kilometrów (WLTP) bez konieczności zatrzymywania się na ładowanie.

Poziomy wyposażenia Frontery są równie przejrzyste dla klientów. Nowy model będzie dostępny jako Frontera lub Frontera GS. Nawet wersja podstawowa będzie oferować bogate wyposażenie. Wariant GS będzie wyposażony w takie systemy, jak multimedialny system informacyjno-rozrywkowy z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym i nawigacją, a także kamerę cofania. Klienci Frontery będą mogli dodatkowo spersonalizować swój pojazd za pomocą dwóch pakietów dostępnych jako opcja.

Marka Opel uprościła i ułatwiła również proces zakupu nowej Frontery. Nowa Frontera będzie wkrótce pierwszym modelem Opla, który będzie można zamówić cyfrowo za pomocą „one-scroll experience”. Strony produktów zostały zoptymalizowane pod kątem rozmiaru poszczególnych urządzeń mobilnych, dzięki czemu użytkownicy będą musieli jedynie przewijać i klikać. W przyszłości będą oni mogli zakupić pojazd całkowicie online, siedząc na swojej kanapie w domu lub, w kolejnym kroku, odwiedzając regionalnego dealera.


Źródło: Opel