Nowy Opel Meriva - pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Nowy Opel Meriva - pierwsze zdjęcia szpiegowskie14.06.2007
Kilka dni temu w północnych Niemczech dziennikarze agencji Lehmann "przyłapali" prototyp nowej generacji Opla Meriva z serii przedprodukcyjnej w czasie transportu. Kompaktowy minivan Opla oferowany jest w Europie od 2003 roku ...

Kompaktowy minivan Opla oferowany jest w Europie od 2003 roku. Trzy lata później Merivę poddano lekkiemu liftingowi. Premiera najnowszej generacji planowana jest na wiosnę 2008 roku.

Auto powstanie w oparciu o płytę podłogową Opla Corsy. Jak widać na zdjęciach, Meriva 2008 otrzyma wiele cech stylizacji charakterystycznych dla nowych modeli Opla. Z tyłu wyraźnie nawiązano do większej Zafiry, natomiast opadający pod skosem przód z dużą szybą czołową, to niemal kopia miejskiej Corsy.

W palecie silników pojawią się jednostki benzynowe od 1,4 do 1,8 litra. Sportową odmianę OPC napędzać będzie 180-konny silnik 1,6 litra z turbosprężarką. Oferta diesli składać się ma początkowo z dwóch jednostek o pojemnościach 1,3 i 1,6 litra, w różnych wariantach mocy: od 70 do 130 KM. Jest mało prawdopodobne, żeby Opel zdecydował się zaprezentować nowa generację Merivy na wrześniowych targach IAA. Bardziej możliwa wydaje się premiera na wiosennym salonie samochodowym w Genewie, w marcu przyszłego roku.

Tutaj zobaczą Państwo zdjęcia szpiegowskie Opla Meriva 2008