Nowa, sportowa wersja Vectry

Nowa, sportowa wersja Vectry07.06.2001
Nowa, sportowa wersja Opla Vectry łączy w sobie komfort limuzyny klasy średniej z doskonałymi osiągami. Zewnętrznie pojazd wyróżnia się bardziej agresywną linią nadwozia, z wyraźniej zarysowanymi zderzakami ...

Nowa, sportowa wersja Vectry 1 Nowa, sportowa wersja Opla Vectry łączy w sobie komfort limuzyny klasy średniej z doskonałymi osiągami. Zewnętrznie pojazd wyróżnia się bardziej agresywną linią nadwozia, z wyraźniej zarysowanymi zderzakami o wbudowanych światłach przeciwmgielnych.

Stylistykę podkreślają dodatkowo takie elementy, jak: 17-calowe koła z lekkich stopów z pięcioma "szprychami" i ogumieniem w rozmiarze 215/45, chromowana końcówka rury wydechowej i wykończenie wlotów powietrza siatką o strukturze plastra miodu.

Usportowione zawieszenie Opla składa się z twardszych sprężyn i amortyzatorów, które zapewniają pewniejsze pokonywanie zakrętów i wizualne obniżenie nadwozia o 20 mm.

Nowa, sportowa wersja Vectry 2 Oferta silnikowa rozpoczyna się na 1,6-litrowym, 100-konnym silniku a kończy na jednostce 2,6 V6 o mocy 170 KM. Topowy model uzyskuje prędkość maksymalną 230 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,5 sekundy.

Kabina Vectry wyposażona została w regulowane, sportowe siedzenia ze skórzanymi bokami, tytanowe wykończenia konsoli środkowej i trójramienną, skórzaną kierownicę z wbudowanym sterowaniem systemu audio. Do pakietu sportowego należą poza tym: komputer pokładowy i ksenonowe reflektory z dynamiczną regulacją zasięgu świateł. Samochód występuje w wersji sedan, hatchback lub kombi.