Opel Antara na bezdrożach Sahary

Opel Antara na bezdrożach Sahary04.01.2008
Zdolności przystosowawcze i funkcjonalność Opla Antary zostaną poddane kolejnemu testowi w styczniu 2008 roku. Drugi rok z rzędu Antara z kierowcą Balázsem Szalayem za kierownicą i jego "Szalay Dakar Team" wystartują w rajdzie Lizbona-Dakar ...

...- najdłuższym i najtrudniejszym rajdzie terenowym na świecie.

Opel Antara na bezdrożach Sahary 1 Dzięki pomocy GM Racing i sponsoringowi General Motors/Opel Hungary nowiutki samochód tego prywatnego zespołu - Opel Antara RR - został specjalnie przystosowany do trudnych warunków i jest wyposażony w najnowszy silnik rajdowy GM. Podczas pierwszej próby pustynnej w trakcie Desert Challenge w Emiratach Arabskich w listopadzie 2007 nowa Antara RR spisała się znakomicie, a zespół zajął 8 miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Balázs Szalay ściga się samochodami Opla od 2003 roku, a w 2008 roku po raz dziesiąty wystartuje w rajdzie do Dakaru. Dzięki wszechstronnemu, dynamicznemu Oplowi Antara Balázs ma ogromne szanse na wygraną. Antara o wyróżniającej się linii i silnej sylwetce z pewnością osiągnie doskonały wynik podczas jazdy do Dakaru w trudnych pustynnych warunkach.

Opel Antara na bezdrożach Sahary 2Zespołowi będą pomagać Gregory Prior i Ross O'Blenes, dwaj inżynierowie GM Motorsport, którzy uczestniczyli w pracach nad silnikiem Antary na rajd do Dakaru i pojechali na Węgry, aby przygotować samochód. "Inżynierowie z GM Racing będą bardzo pomocni w rozwiązywaniu problemów technicznych podczas rajdu i zapewnią nam wszelką pomoc niezbędną do tego, abyśmy byli bardziej konkurencyjni wobec innych profesjonalnych kierowców podczas rajdu", mówi Balázs Szalay.

Rajd, podczas którego zawodnicy pokonają 9723 km, rozpocznie się w Lizbonie, w Portugalii, 5 stycznia i zakończy w Dakarze, w Senegalu, 20 stycznia. Do chwili obecnej na listę wpisało się 580 pojazdów, co jest obietnicą najbardziej zaciętej w walki w 30-letniej historii rajdu.

Źródło: General Motors, fot. Opel