Opel na wystawie w Genewie

Opel na wystawie w Genewie05.03.2008
Podczas tegorocznych targów Opel podkreśla swoją wiedzę z zakresu projektowania vanów. Koncepcyjna Meriva pokazuje nam, że ten bestseller, a zarazem lider segmentu od czasu wprowadzenia na rynek w roku 2003, może być jeszcze doskonalszy.

Opel na wystawie w Genewie 1Ten koncepcyjny pojazd to urzeczywistnienie innowacyjnego podejścia pozwalającego uzyskać jeszcze większą elastyczność w vanach Opla.

Charakter koncepcyjnej Merivy podkreślają elementy jej designu, które pozwoliły na stworzenie jasnego i przestronnego wnętrza, takie jak uformowana w kształt litery „U" przednia szyba rozciągająca się aż do dachu i efektowne wygięcie na poziomie okien przy środkowym słupku. Elementy te wpływają na pozytywną atmosferę wnętrza i zwiększają praktyczność tego koncepcyjnego pojazdu.

Zafira, będąca uosobieniem elastycznego samochodu siedmioosobowego, doczekała się nowych elementów stylistycznych i poszerzonej gamy dziesięciu silników. Trzy nowe jednostki – podstawowy silnik benzynowy 1.6 (85 kW/115 KM) i dwa turbodoładowane silniki 1.7 CDTI z układem wtrysku common-rail (81 kW/110 KM i 92 kW/125 KM) – zapewniają poprawioną wydajność.

Opel na wystawie w Genewie 2 W porównaniu ze swoimi poprzednikami, nowe silniki są mocniejsze nawet o 10 KM, co przekłada się na poprawione osiągi, ale spalają przy tym do 5 procent paliwa mniej. Zafira ma więc powody, by dumnie się prezentować, i tak właśnie robi – wystarczy spojrzeć chociażby na szeroką chromowaną belkę z wbudowanym logo Opla na przedzie samochodu. A to przecież tylko jeden z kilku subtelnych sportowych dodatków. Ofertę europejskiego lidera w segmencie vanów uzupełnia nowa Agila, która trafi na rynek tuż po zakończeniu tegorocznych genewskich targów.

Źródło: GM Europe