Opel Insignia oficjalnie

Opel Insignia oficjalnie19.04.2008
Opel przedstawił oficjalne zdjęcia i pierwsze informacje na temat nowego Opla Insignia. Opel zdecydowanie odszedł od kantów znanych z poprzedniej Vectry. Nowa Insignia prezentuje się okazale, choć patrząc na zwartą bryłę auta,...

Opel Insignia oficjalnie 1... trudno nie dostrzec japońskich czy amerykańskich wpływów. W Europie nowy Opel stawi czoła silnej i świeżej konkurencji w tym segmencie. Mazda 6, Passat, nowa Laguna czy Citroen C5, to tylko niektóre z modeli od których Insignia ma być lepsza.

Wnętrze jest przestronne. Nagromadzenie przycisków na konsoli środkowej wskazuje, że Opel zamiast "wszystkomających" przełączników w stylu iDrive wybrał szkołę "jeden przycisk-jedna funkcja".

Opel Insignia oficjalnie 2 W gamie jednostek napędowych znajdzie się aż siedem silników, współpracujących z 6-biegowymi przekładniami manualnymi lub automatycznymi. Wszystkie są zgodne z normami emisji spalin Euro 5, które wejdą w życie dopiero w roku 2009.

Cztery silniki benzynowe legitymują się mocą od 115 do 260KM (4-cylindrowe i V6), a trzy jednostki napędowe o pojemności 2-litrów osiągają od 110 do 160KM.

Nowy Opel Insignia zadebiutuje 22 lipca 2008 podczas London Motor Show, a do sprzedaży trafi w listopadzie.

Źródło: Opel, fot. Opel, informacja Moto Target