Jubileusz Opla Astry

Jubileusz Opla Astry29.05.2008
W maju br. w niemieckim Bochum dziesięciomilionowy model samochodu Opel Astra zjechał z linii produkcyjnej - była to Astra kombi z silnikiem 1,7 CDTI w kolorze silver lightning z wyposażeniem podkreślającym zakończenie tego szczególnego etapu w procesie produkcji.

Z faktu, że w samej Europie sprzedano w zeszłym roku ponad 500.000 samochodów tego modelu, wynika, iż Astra jest najlepiej sprzedającym się samochodem spośród wszystkich modeli Opla oraz, że powtórzono sukces Opla Kadetta, a firma, zgodnie z tradycją, nadal produkuje samochody kompaktowe wysokiej jakości.

"Astra to synonim Opla. Ten sukces to także wyraz uznania dla naszej doskonałej znajomości segmentu samochodów kompaktowych, w zakresie którego Opel odgrywał rolę pionierską od roku 1936, kiedy to powstał pierwszy Kadett" - powiedział dyrektor generalny Opla Hans H. Demant. "Astra to symbol naszej marki, przykład śmiałego designu, wszechstronności i zaawansowanych technologii, które spełniają oczekiwania klientów. A poza tym, prowadzi się ją z przyjemnością".

Źródło: Opel