Pięć gwiazdek dla Opla Insignia

Pięć gwiazdek dla Opla Insignia27.11.2008
Przy wzorowym wyniku 35 punktów z 37 możliwych oraz pięciu gwiazdkach oceny w odniesieniu do pasażerów dorosłych, europejska instytucja ds. ruchu drogowego Euro NCAP potwierdza bezpieczeństwo Opla Insignia.

Model ten otrzymał również cztery gwiazdki za ochronę dzieci i dwie gwiazdki za ochronę pieszych; najlepsze oceny przyznane jak dotąd w dużym segmencie samochodów rodzinnych.

„Zaprojektowaliśmy, opracowaliśmy i zbudowaliśmy Insignię tak, żeby stał się on jednym z najbezpieczniejszych samochodów na drogach, a sposób, w jaki się sprawował w testach Euro NCAP potwierdza znaczenie naszych rozwiązań technicznych"

Pięć gwiazdek dla Opla Insignia 1- mówi Hans Demant, dyrektor generalny Opla i wiceprezes ds. technicznych General Motors Europe. Insignia została nagrodzona przez 59 europejskich dziennikarzy, którzy wybrali model Insignia „Samochodem Roku 2009".

Konstrukcja struktury nadwozia i systemów zabezpieczenia przewożonych osób nowego modelu Opla ma na celu spełnienie wszystkich aktualnych i przewidywanych norm bezpieczeństwa wypadkowego nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Tak więc, samochód ten oferuje optymalną ochronę we wszystkich sytuacjach jakie mogą wystąpić podczas jego użytkowania.

Oprócz solidnej struktury nadwozia, wyposażenie bezpieczeństwa modelu Opel/Vauxhall Insignia obejmuje aż do 8 poduszek powietrznych, nowe aktywne zagłówki z przodu oraz podwójnie napinane pasy dla pasażerów na przednich siedzeniach. Przyglądając się dalej aktywnemu wyposażeniu bezpieczeństwa widzimy, że Opel Insignia oferuje ABS z licznymi funkcjami pomocniczymi, kontrolę trakcji (TCPlus), nowej generacji ESPPlus jak również adaptacyjne światła hamowania (Adaptive Brake). Co więcej, wybór opcji może zwiększać stabilność oraz pomagać kierowcy, jak adaptacyjne światła przednie AFL+ (Adaptive Forward Lighting), Adaptacyjny napęd 4x4 lub system kamer Opel Eye.

Źródło: Opel