Pierwsze, ekskluzywne zdjęcia nowej Astry!

Pierwsze, ekskluzywne zdjęcia nowej Astry!29.01.2009
Auto Express ujawnia pierwsze wizualizacje nowego Opla Astra, który zadebiutuje podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie, a do sprzedaży wejdzie na początku 2010 roku. Graficy pracujący dla brytyjskiego serwisu ...

...posłużyli się zdjęciami szpiegowskimi najnowszej Astry oraz oficjalnymi szkicami pozyskanymi z wiarygodnych źródeł, tworząc pierwsze komputerowe zdjęcia kompaktowego Opla. Wygląda więc na to, że czwarta generacja Astry powtórzy sukces rynkowy, jaki odnieśli jej poprzednicy – głównie dzięki stylistyce nawiązującej do większej Insigni.

Podobnie jak większa siostrze, nowa Astra zostanie wyposażona w nowoczesny układ rozpoznawania znaków drogowych Front Camera System oraz układ Adaptive Front Lighting, dostosowujący wiązkę świetlną reflektorów do warunków aktualnie panujących na drodze. W opcji dostępne będzie także adaptacyjne zawieszenie o zmiennej charakterystyce tłumienia.

W gamie jednostek napędowych znajdą się niewielkie, ale mocne silniki benzynowe 1.4-litra z turbodoładowaniem, znane silniki Diesla oraz jednostki benzynowe z bezpośrednim wtryskiem paliwa. O niskie spalanie będzie dbał system start-stop zaprezentowany w koncepcyjnej Corsie Hybrid podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie 2007.

W planach jest również ekstremalna wersja VXR z 2.0-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o mocy 250 KM. Niewykluczone, że wariant ten posiadał będzie napęd na cztery koła. Pozostałe wersje otrzymają tradycyjny napęd na przednią oś oraz nowe wielowahaczowe zawieszenie tylne.

Tutaj można zobaczyć pierwsze, komputerowe zdjęcia nowego Opla Astry.

Źródło: fot. Opel, informacja Moto Target