Prestiżowa nagroda dla projektatna Opla Insignii

Prestiżowa nagroda dla projektatna Opla Insignii31.01.2009
Mark Adams, wiceprezes GM Europe ds. designu, zyskał uznanie międzynarodowego jury za swą pracę nad projektem nowego Opla/Vauxhalla Insignia, otrzymując od organizatorów konkursu AUTOBEST nagrodę "DESIGNBEST 2009".

Turecki przedstawiciel jury, Okan Altan, wręczył nagrodę podczas odbywającej się w czwartek wieczorem ceremonii w Istambule.

Jury, składające się z 15 członków, po jednym z każdego kraju, wyraziło szczególne słowa uznania dla Marka Adamsa i jego zespołu z Rüsselsheim za stylistykę, która łączy „rzeźbiarski artyzm z niemiecką precyzją”, a który wprowadzona została wraz z nowym modelem Insignia. Ten dynamiczny język stylistyki wykorzystywany będzie w miarę jak koncern wprowadzać zacznie w drugiej połowie bieżącego roku nowe modele, począwszy od Astry nowej generacji.

Prestiżowa nagroda dla projektatna Opla Insignii 1 AUTOBEST to jedyne, międzynarodowe i niezależne jury skupiające się na najlepszych ofertach dla kupujących pojazdy klasy średniej. Członkowie jury konkursu AUTOBEST pochodzą z Europy Środkowej i Wschodniej i reprezentują potencjalny rynek obejmujący ponad 300 milionów osób.

„Z ogromną dumą przyjmuję tę nagrodę w imieniu całego zespołu GM Europe Design”, mówi Adams. „Stanowi ona kolejne potwierdzenie tego, iż Opel podąża właściwym torem, oferując wysoką jakość oraz śmiałą i dynamiczną stylistykę.”

Charakteryzujący się zapierającą dech w piersiach stylistyką i wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, nowy Opel Insignia dostępny jest na rynku w wersji sedan, hatchback oraz wkrótce także kombi. Elegancka stylistyka Insigni łączy w sobie doskonałą mieszankę płynących linii i kontrastujących z nimi wyraźnie zarysowanych, dynamicznych kształtów. Dominujący w kabinie motyw skrzydła tworzy przytulne wnętrze o wysokiej jakości, a jednocześnie pełne ciepła. Na zewnątrz pojazd można z łatwością rozpoznać dzięki charakterystycznym dla niego reflektorom w kształcie skrzydeł i wyprowadzonym łukom bocznym po obu jego stronach.

Charakterystyczna dla modeli coupe długa linia dachu okazuje się być szczególnie aerodynamiczna, a wiodący w segmencie współczynnik oporu powietrza Cd wynoszący 0,27 pozytywnie wpływa na dynamikę i akustykę pojazdu, jak również na większą oszczędność paliwa.

Adams jest wiceprezesem GM Europe ds. designu od 1 czerwca 2007 roku, od roku 2002 kierował działem designu zewnętrznego. Odpowiada za design europejskich marek koncernu GM: Opla, Vauxhalla i Saaba.

Źródło: GM