Opel Insignia nagrodzony czerwoną kropką

Opel Insignia nagrodzony czerwoną kropką17.03.2009
Ponowne wyróżnienie dla Opla Insigni: Międzynarodowe jury ekspertów w uznaniu dla wyjątkowego designu nowego flagowego modelu z Rüsselsheim przyznało cenioną nagrodę "red dot design award".

„Czerwona kropka" jest nagrodą przyznawaną od roku 1955 pod protektoratem Centrum Projektowego Nadrenii Północnej-Westfalii w Essen i należy do największych, najbardziej znanych i prestiżowych wyróżnień tego rodzaju na świecie. Decydujące kryteria przyznawania nagrody to innowacyjność, funkcjonalność i jakość danego produktu.

Opel Insignia zaprojektowany w Europejskim Centrum Projektowym w Rüsselsheim wprowadza nowy język stylistyki Opla, którego motywem przewodnim jest połączenie rzeźbiarskiej formy z niemiecką precyzją. Mark Adams, wiceprezes ds. designu w GM Europe: „Nagroda ta to wielki zaszczyt dla naszego zespołu. Potwierdza, że dynamicznym modelem Insignia Opel wkroczył na właściwą drogę."

Europejscy dziennikarze specjalistyczni wybrali już ten pojazd europejskim „Samochodem roku 2009". Opel Insignia zdobył ponadto liczne inne wyróżnienia, jak na przykład „Designbest 2009", przyznawane przez jury konkursu Autobest oraz tytuł „Executive Car of the Year" brytyjskiego TopGear.com.

Również w przeszłości nagroda red dot design award przyznawana była zawsze przedsiębiorstwom popierającym nowatorską stylistykę, między innymi Apple, Nokia i Opel. Opel GT, Astra GTC oraz Astra G z roku 1998 to już trzy inne modele Opla odnotowane w kronikach red dot design. W ubiegłym roku samochód koncepcyjny Opel Flextreme został jako czwarty Opel wyróżniony nagrodą red dot „design concept" za znakomity projekt.

W tym roku około 1.400 przedsiębiorstw z 49 krajów zgłosiło ogółem 3.231 propozycji do konkursu wzorniczego. „Dla ekspertów z jury była to tym razem wyjątkowo trudna decyzja, ponieważ ilość najwyższej jakości wyrobów była bardzo duża", komentuje Jan Sötebeer, Senior Project Manager nagrody red dot. „W imieniu całego jury chciałbym przekazać firmie Opel nasze najserdeczniejsze gratulacje."

Źródło: GM