Insignia Sports Tourer OPC, testy na Nurburgring

Insignia Sports Tourer OPC, testy na Nurburgring20.03.2009
Opel testuje ekstremalną wersję najnowszego modelu Insignia Sports Tourer na torze Nurburgring, czego dowodem są zdjęcia szpiegowskie wykonane przez szpiegów pracujących dla serwisu Worldcarfans.

Wersja Sports Tourer OPC wyposażona będzie w zaciski Brembo, nawiercane tarcze hamulcowe, pokaźne końcówki układu wydechowego oraz tuzin plakietek z logo OPC. Wydaje się, że model zaprezentowany na zdjęciach jest już w pełni gotowy do wjazdu do salonów sprzedaży, chociaż Opel może jeszcze pokusić się o zamontowanie dodatkowych spoilerów.

Sportowe kombi Opla będzie prawdopodobnie napędzane 2.8-litrowym silnikiem V6 twin-turbo rozwijającym moc około 320 KM. Standardowa Insignia z tym samym silnikiem (odchudzonym do 260 KM) i napędem na cztery koła również będzie występowała z pakietem OPC.

Obecnie w gamie jednostek napędowych „Samochodu Roku 2009” pojawiły się dwa nowe silniki. 1,6-litrowy benzynowy silnik turbo o mocy 180 KM i 230 Nm momentu obrotowego, będzie dostępny z napędem na przednią oś (FWD). Natomiast silnik 2.0 BiTurbo o mocy 190 KM i 400 Nm momentu obrotowego będzie początkowo dostępny z napędem na cztery koła Adaptative 4x4. Wariant FWD z silnikiem 2.0 CDTI BiTurbo zostanie dodany później.

W najbliższej przyszłości do tej oferty zostanie dodany wariant ecoFLEX z 2,0-litrowym silnikiem wysokoprężnym CDTI, osiągającym 118 kW/160 KM i 350 Nm momentu obrotowego.

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z testów na Nurburgring.

Źródło: World Car Fans, Opel, informacja Moto Target