Steinmetz Opel Agila B - ostry

Steinmetz Opel Agila B - ostry02.04.2009
Niemiecka firma tuningowa Steinmetz przygotowała pakiet modyfikacji mających na celu nadanie nowemu Oplowi Agila zadziornego wyglądu. Uwagę przykuwa przede wszystkim komplet dużych, 17-calowych, 15-ramiennych felg aluminiowych ...

...o nazwie ST8, których czoło wypolerowano, a boki poryto czarnym lakierem.

Steinmetz Opel Agila B - ostry 1Na tak przygotowane obręcze założono szerokie i niskoprofilowe opony w rozmiarze 195/40 R17. By dodatkowo poprawić własności jezdne małej Agilii, inżynierowie tunera z Aachen wyposażyli zawieszenie auta w nowe sprężyny, które pozwoliły obniżyć nadwozie samochodu o 30 mm, zachowując przy tym resztki komfortu.

Niestety, taki zabieg jest dostępny wyłącznie dla właścicieli Agili zasilanych benzyną. Za rasowy wygląd tylnej części nadwozia dba wkomponowana w zderzak chromowana końcówka układu wydechowego w kształcie trapezu.

Steinmetz Opel Agila B - ostry 2 Przysłowiową "kropką nad i" są cienkie paski na boku nadwozia, ciągnące się od przednich aż do tylnych lamp, które w zależności od barwy nadwozia są w srebrnym lub antracytowym kolorze.

Nie zapomniano także o nadaniu odpowiedniego klimatu kabinie Agilii, gdzie pojawiła się nowa końcówka drążka zmiany biegów, której górną część wykonano z polerowanego, a dolną ze szczotkowanego aluminium, umieszczając na jej szczycie nazwą Steinmetz.

Uzupełnieniem jest komplet czarnych dywaników podłogowych opatrzonych plakietką z logo i nazwą tunera, wykonaną ze stali nierdzewnej.

Źródło: Steinmetz, informacja Moto Target