Nowa Astra z unikalnym uchwytem na rower FlexFix

Nowa Astra z unikalnym uchwytem na rower FlexFix25.08.2009
Zgodnie z zasadą możliwości łatwego i wygodnego dostosowania do różnych warunków jaką kieruje się firma Opel, w nowej Astrze hatchback zastosowano udoskonalone rozwiązania dla przewożenia rowerów ...

Zintegrowany system FlexFix nie wymaga instalacji ani demontażu, gdyż można go po prostu wysunąć z tylnego zderzaka jak szufladę. Czyni to przewóz rowerów łatwym i wygodnym, eliminując konieczność montowania stelaża na dachu lub na zaczepie holowniczym. FlexFix to kolejny z inteligentnych schowków dostępnych w modelu Opel Astra.

Nowa Astra z unikalnym uchwytem na rower FlexFix 1 Wyobraź sobie wszelkie sytuacje, w których FlexFix może się przydać nie tylko osobom uwielbiającym jazdę na rowerze w czasie wolnym. FlexFix jest również rozwiązaniem idealnym dla osób dojeżdżających do pracy, które chciałyby zostawić swoją Astrę poza miastem, a do miejsca pracy dotrzeć rowerem. Dla całych rodzin ważne jest, że można dostosować ją do różnych warunków. Jeśli rano dzieci wybrały się do szkoły rowerami, a po szkole zaczęło padać, rowery bezpiecznie zamocowane na FlexFix można z łatwością przewieźć Astrą, a cała ta wygoda nie wymaga montażu jakichkolwiek dodatkowych stelaży.

Uchwyt FlexFix został zintegrowany z tylnym zderzakiem jak szuflada. Wystarczy pociągnąć za dźwignię znajdującą się w krawędzi bagażnika, a uchwyt wysunie się ze zderzaka. Nie jest potrzebny ani dodatkowy osprzęt, ani narzędzia. Nieużywany uchwyt FlexFix można ponownie schować, czyniąc go właściwie niezauważalnym elementem tylnego zderzaka.

Wyposażony również w dodatkowe światła tylne, uchwyt rowerowy FlexFix mieści do dwóch rowerów o rozmiarach kół od 18 do 28 cali. Maksymalny udźwig wynosi 40 kg przy wadze każdego roweru nieprzekraczającej 20 kg. Dla optymalnego bezpieczeństwa system przypomina również kierowcy o wysuniętym uchwycie za pomocą dźwiękowego sygnału ostrzegawczego uruchamianego po wrzuceniu biegu wstecznego.

Unikalny system transportowy uzupełnia liczne, inteligentne opcje przewozowo-transportowe nowej Astry i oferowany jest również w modelach Corsa i Antara.

Źródło: GM