Opel Corsa niezawodny w Niemczech

Opel Corsa niezawodny w Niemczech21.12.2009
Opel Corsa zwyciężył w raporcie DEKRA Defect Report 2010 po tym, jak uzyskał najniższy wskaźnik usterek spośród wszystkich testowanych samochodów. Zdobył także Nagrodę DEKRA w kategorii "Najlepszych wyników indywidualnych".

Dzięki temu, że wskaźnik egzemplarzy wolnych od usterek wynosi 97,6%, najpopularniejszy mały samochód w Niemczech pokonuje wszystkich konkurentów i pokazuje, że wysoka jakość jest dla Opla najważniejsza.

DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungs-Verein - Niemieckie Stowarzyszenie Nadzoru Technicznego Samochodów), dostarczające pełnych usług związanych z bezpiecznym i efektywnym transportem, jest wiodącą w Europie organizacją ekspertów technicznych. W swoim corocznym raporcie ocenia modele pojazdów pod kątem usterek produkcyjnych w trzech klasach przebiegu. W tegorocznym raporcie przeanalizowano wyniki 15 milionów kontroli ogólnych.

Opel Zafira wygrywa w klasie vanów
Corsa nie była jedynym samochodem marki Opel, który zdobył wysokie wyróżnienie. Zafira została najlepszym vanem w klasie samochodów o przebiegu od 100 001 do 150 000 km, a Tigra TwinTop zajęła drugie miejsce w klasie samochodów sportowych i kabrioletów o przebiegu od 50 001 do 100 000 km.

„Gratulujemy Oplowi najlepszych wyników indywidualnych w całym raporcie. Dzięki wskaźnikowi samochodów bez usterek produkcyjnych wynoszącemu 97,6% Corsa osiągnęła najlepsze wyniki we wszystkich klasach pojazdów", mówi Erik Wakolbinger, Kierownik Działu Sprzedaży w DEKRA Automobile GmbH.

Corsa jest liderem w segmencie małych samochodów
Corsa jest także numerem jeden w segmencie małych samochodów, jeśli chodzi o liczbę rejestracji nowych pojazdów w Niemczech w okresie od stycznia do listopada 2009, kiedy to zarejestrowano ponad 100 000 samochodów tej marki. Mini Opla odniósł sukces także poza granicami Niemiec - od czasu wejścia na rynek w październiku 2006 zarejestrowano ok. 1,3 miliona egzemplarzy Corsy w całej Europie.

Corsa 2010 z jeszcze lepszą technologią
W styczniu 2010 roku Opel wprowadzi na rynek całkowicie odnowiony model Corsy. Wśród jego możliwości technicznych znajdują się udoskonalone zespoły napędowe, umożliwiające lepsze osiągi przy jednoczesnej redukcji emisji CO2, ulepszone podwozie, jak również dopracowane elektroniczne wspomaganie kierownicy. Wszystko to sprawia, że Corsa jest jeszcze atrakcyjniejsza i bardziej ekonomiczna niż wcześniej.

Źródło: Opel