Opel Meriva 2010 wewnątrz

Opel Meriva 2010 wewnątrz21.01.2010
W oczekiwaniu na premierę nowej Merivy w Genewie, Opel prezentuje pierwsze zdjęcia wnętrza kompaktowego auta. Deska rozdzielcza Merivy 2010 zawiera wiele elementów zapożyczonych z najnowszej Astry, jednak projektanci zastosowali ...

...nowe opcje kolorystyczne, aby podkreślić aktywny charakter rodzinnego Opla.

Opel Meriva 2010 wewnątrz 1W kabinie zastosowano także innowacyjny system siedzeń tylnych FlexSpace, który umożliwia regulację miejsc w różnych pozycjach, jak również ich składanie. Co więcej, przestrzeń ładunkowa uległa znaczącemu zwiększeniu dzięki wygodnie rozlokowanym schowkom na przedmioty najczęściej przewożone wewnątrz samochodu.

Przednie siedzenia pozwalają na regulację w zakresie 240 mm do przodu/do tyłu i 65 mm na wysokość umożliwiając tym samym dobranie najbardziej odpowiedniej pozycji siedzącej. Kolejną nową dla Merivy cechą jest dostępność charakterystycznego dla Opla zintegrowanego, tylnego bagażnika rowerowego o nazwie FlexFix.

Opel Meriva 2010 wewnątrz 2 Gama jednostek napędowych obejmuje ekonomiczne i mocne silniki z turbodoładowaniem oferujące zakres mocy od 75 KM do 140 KM. Dostępna będzie również szczególnie ekonomiczna wersja ecoFLEX. Meriva oferowana będzie z jedną z 5- i 6-biegowych manualnych skrzyń biegów, jak również z automatyczną skrzynią sześciobiegową.

Nowa Meriva produkowana będzie w Saragossie w Hiszpanii, a do sprzedaży wejdzie latem tego roku.

Źródło: GM, Carscoop, fot. Opel, informacja Moto Target