Nowy Opel Astra: Ponad 100 000 zamówień w Europie

Nowy Opel Astra: Ponad 100 000 zamówień w Europie17.03.2010
Sprzedaż nowej generacji pięciodrzwiowej Astry przeszła najśmielsze oczekiwania - od wejścia samochodu na rynek w grudniu 2009 r. w całej Europie złożono ponad 100 000 zamówień. Wspaniałe przyjęcie oznacza teraz uruchomienie trzeciej zmiany...

...w zakładach produkcyjnych Opla w Gliwicach w drugim kwartale roku.

Już teraz ten nowy samochód przerósł przewidywania o 10 procent. Opel oczekiwał 180 000 zamówień na nową Astrę w całym pierwszym roku sprzedaży. Tylko w Niemczech w ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2010 r. rejestracje nowej Astry wzrosły o 38 procent w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku. Dzięki temu Astra jest w Niemczech na drugim miejscu w klasie kompakt.

Obecnie nowa Astra jest dostępna w wersji pięciodrzwiowej typu hatchback. Niedługo dostępna będzie również wersja sport tourer.

Kompakt Opla doceniło również europejskie środowisko motoryzacyjne za jego stylistykę, innowacyjność i technologię. Jeszcze zanim dotarła do salonów dealerskich, nowa Astra otrzymała nagrodę Goldenes Lenkrad (Złotej Kierownicy) przyznawaną przez AutoBild w Niemczech i pokrewne tytuły w innych krajach Europy

W Polsce Astra, poza „Złotą Kierownicą” przyznaną przez Auto Świat w kategorii aut kompaktowych i kategorii generalnej, otrzymała inne niezwykle prestiżowe wyróżnienia takie jak; „Auto Moto Lider 2009” – przyznawane przez magazyny Motor i Auto Motor, oraz „Best Cars 2010” w kategorii samochodów kompaktowych przyznawane przez magazyn Auto, Motor i Sport.

Źródło: Opel