Najbardziej ekologiczny kierowca wygra Opla Amperę

Najbardziej ekologiczny kierowca wygra Opla Amperę25.03.2010
Takie motto mówi wszystko: "Ekologiczni kierowcy poszukiwani!". W czasie konkursu ecoFLEX Experience Opel będzie poszukiwał najbardziej ekologicznego kierowcy w Europie. To wyjątkowa impreza, podczas której ambitni uczestnicy ...

...będą mogli wykazać się umiejętnościami prowadzenia samochodu w sposób oszczędzający paliwo i przyjazny dla środowiska. Opel dostarczy idealnych do tego celu modeli z serii ecoFLEX. Konkurs zaczyna się 1 kwietnia, a zwycięzca będzie mógł wrócić do domu z jednym z pierwszych wyprodukowanych egzemplarzy nowego Opla Ampera. Ten pojazd elektryczny o zwiększonym zasięgu zostanie wprowadzony do sprzedaży w 2011 roku.

1 kwietnia, w dniu rozpoczęcia konkursu ecoFLEX Experience, Opel na całym kontynencie będzie szukał kierowcy, który potrafiłby najpełniej wykorzystać potencjał oszczędzania paliwa, jaki oferują modele samochodów Opel. Kierowcy będą najpierw musieli wykazać się wiedzą o oszczędnej jeździe w quizie online, po czym przejdą do internetowego symulatora, aby dowieść swoich umiejętności wirtualnego prowadzenia samochodu i oszczędzania paliwa. Najlepsi - najbardziej przyjaźni dla środowiska kierowcy z każdego z 20 krajów uczestniczących w konkursie ‑ zostaną zaproszeni na wielodniową imprezę, która odbędzie się w Szwecji tego lata. Pod okiem profesjonalistów finaliści zmierzą się ze sobą w ogólnoeuropejskim konkursie na torze Sturup Raceway w Malmö. Najbardziej ekologiczny kierowca zdobędzie wtedy tytuł Mistrza ecoFLEX Experience. Zwycięzca może spodziewać się specjalnej nagrody: jednego z pierwszych wyprodukowanych samochodów Opel Ampera, które zapewniają przyjazny dla środowiska i przyszłościowy transport. Zainteresowani już teraz mogą się zarejestrować.

Model przedprodukcyjny pojazdu elektrycznego o zwiększonym zasięgu (Extended-Range Electric Vehicle ‑ E-REV) ostatnio z powodzeniem przeszedł pierwszy test jazdy długodystansowej na drodze publicznej podczas przejazdu z Rüsselsheim do Genewy. Akumulator jonowo-litowy o energii 16 kWh pozwala na podróż do 60 kilometrów jedynie na napędzie elektrycznym, całkowicie bez emisji. Następnie silnik benzynowy zaczyna generować elektryczność napędzającą koła aż do końca jazdy. Prowadzenie tego samochodu zapewnia wiele przyjemności: niezwykle cichy silnik elektryczny o mocy 111 kW/150 KM dostarcza 370 niutonometrów momentu siły po uruchomieniu. Rozpędza on Amperę od zera do 100 km/godz. w ciągu 9 sekund i osiąga maksymalną prędkość 161 km/godz.

Źródło: Opel