Opel Meriva zdrowy dla pleców

Opel Meriva zdrowy dla pleców21.04.2010
Stowarzyszenie lekarzy i terapeutów specjalizujących się w urazach pleców przyznało certyfikat jakości na zastosowany w Oplu Meriva ergonomiczny system obejmujący specjalne, przyjazne dla pleców elementy, stwierdzając przy tym, ...

...iż ich konstrukcja nie ma negatywnego wpływu na plecy – tak kierowcy, jak i pasażerów. Nowy Opel Meriva wyposażony w trzy szczególnie przyjazne dla pleców elementy uzyskał od cieszącego się ogromnym szacunkiem niemieckiego stowarzyszenia Aktion Gesunder Rücken (Action for Healthy Backs, AGR – Ruch na rzecz zdrowych pleców) ten tak bardzo pożądany certyfikat jakości. Trzy najważniejsze elementy to zastosowany w Merivie system foteli tylnych FlexSpace, rewolucyjny system FlexDoors oraz ergonomiczne, sportowe fotele. Bagażnik rowerowy FlexFix stanowi wyposażenie dodatkowe o podobnie niezwykłej ergonomii sprawiającej, że właściciel pojazdu nie jest zmuszony nadwyrężać pleców, aby zamocować rowery na samochodzie.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, iż jako pierwszy producent samochodów uzyskaliśmy dowód uznania dla naszego wszechstronnego systemu wyposażenia. W obliczu faktu, że 70 procent niemieckiej populacji skarży się z powodu bólu pleców, certyfikat jakości AGR potwierdza, jak bardzo wszystkim pracownikom działu konstrukcyjnego firmy Opel zależy na osobach, które poszukują – lub zmuszone są poszukiwać – odpowiednich dla swoich pleców rozwiązań” – powiedział Andrew Leuchtmann, starszy menedżer ds. foteli w firmie Opel.

Według AGR najczęstszą przyczyną nieobecności w pracy w całej Europie jest ból pleców. Dlatego ważne jest, aby fotele, miejsce pracy, a nawet samochody były właściwie zaprojektowane. Również z tego względu AGR, stowarzyszenie lekarzy, terapeutów oraz specjalistów od urazów pleców i kręgosłupa działające w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, wydaje certyfikaty i zaleca przedmioty – od foteli po meble, od rowerów po łóżka – zaprojektowane tak, aby nie miały negatywnego wpływu na plecy.

Jedynie dwóch producentów samochodów, w tym Opel uzyskało certyfikat jakości AGR na swoje fotele przednie. Opel jest jedyną firmą motoryzacyjną, jaka otrzymała rekomendację systemu wyposażenia: AGR wydało certyfikat jakości na Merivę wyposażoną standardowo w drzwi typu FlexDoors i fotele typu FlexSpace, jak również opcjonalnie w ergonomiczne fotele sportowe. AGR przyznało również dodatkowe punkty za opcjonalny bagażnik rowerowy FlexFix, pozwalający właścicielowi pojazdu na mocowanie rowerów na samochodzie bez konieczności nadwyrężania pleców.

Źródło: Opel