Opel Calibra reaktywacja

Opel Calibra reaktywacja21.05.2010
Sportowe coupe Opla wróci na drogi? Pierwsza generacja Calibry pojawiła się w 1990 roku i była produkowana przez 7 lat. Samochód dzielił płytę podłogową z modelem Vectra. Nowa generacja Calibry, określana jako "New Calibra", która ma szanse ...

...wejść do produkcji już w 2013 roku, powiela schemat swojego poprzednika. Samochód będzie bazował na Insigni, dzieląc z nią płytę podłogową, zawieszenie i podstawowe elementy stylistyczne. Oczywiście ze względu na sportowy charakter, istnieje duże prawdopodobieństwo, iż samochód będzie smukłą, dwudrzwiową odmianą Insigni OPC.

To, co wstrzymuje szefów GM przed ostatecznym zatwierdzeniem tego projektu, to oczywiście możliwość ekonomicznej porażki. GM dopiero co uspokoiło oddech po kryzysie w 2009 roku i jego kondycja nadal pozostawia wiele do życzenia. Firma osiągnęła zyska, ale już jej europejska część nadal liczy straty. Do tego dochodzą niepewne notowania amerykańskich marek GM - Buicka i Chevroleta. W rezultacie Opel musiałby sprzedawać około 30 000 sztuk Calibry rocznie. Biorąc pod uwagę, iż samochód może de facto być dwudrzwiową odmianą Insigni OPC, to łatwo policzyć, iż jego cena będzie oscylowała wokół 200 000 zł. Pytanie, czy europejczycy będą chcieli zapłacić takie pieniądze za Opla?

Źródło: Moto Target