Brytyjska Corsa w czerni i bieli

Brytyjska Corsa w czerni i bieli24.05.2010
Brytyjska marka Vauxhall, pod którą na Wyspach kryją się modele Opla przygotowała dla swoich klientów limitowaną edycję Corsy, utrzymaną ascetycznie wyłącznie w odcieniach czerni i bieli. Kierowcy zasiadający w Corsie Black&White na pewno ...

...zwrócą na siebie uwagę dzięki graficznej urodzie pojazdu: nadwozie w kolorze bieli lodowca, 17-calowe felgi z lekkich stopów, a do tego wszystkiego dach w kolorze „czarnego szafiru”.

Brytyjska Corsa w czerni i bieli 1 Dodatkowo Corsa otrzymała obniżone zawieszenie oraz pakiet stylistyczny w postaci niższych spojlerów z przodu i z tyłu, bocznych fartuchów i nowego spojlera dachowego.

Konsola środkowa w kolorze „fortepianowej czerni” z kontrastowymi, białymi otworami wentylacyjnymi to kontynuacja pomysłu, który wyróżnia wygląd zewnętrzny limitowanej edycji Corsy. Akcentami dopełniającymi w kabinie są sportowe pedały z aluminium i plakietki z nazwą pojazdu.

Napęd w zamyśle projektantów miał być „oszczędny dla portfela klientów”, dlatego zastosowano wydajne silniki – benzynowy 1.2 16v VVT o mocy 85 KM i 1.3 CDTi ecoFLEX o mocy 75 KM.

Źródło: Vauxhall