Nagroda za stylistykę dla nowego Opla Merivy

Nagroda za stylistykę dla nowego Opla Merivy24.05.2010
Nowy Opel Meriva idzie w ślad za odnoszącymi sukcesy pobratymcami ze stajni Opla, Insignią i Astrą, i zdobywa swoje pierwsze wyróżnienie - niemiecką nagrodę Auto Bild Design Award 2010 w kategorii samochodów SUV/Van/AWD z napędem na wszystkie koła.

W modelu tym odnaleźć można wielokrotnie nagradzany język stylistyki Opla ‑ rzeźbiarski artyzm z połączeniu z niemiecką precyzją ‑ znany z Insignii od 2008 roku i Astry od roku ubiegłego. Poza ekspresyjnym wyglądem Meriva oferuje innowacyjne funkcje, takie jak system siedzeń tylnych Flex Space, drzwi Flex Doors z zawiasami umieszczonymi z tyłu oraz adaptacyjny system schowków Flex Rail, a wszystko to czyni Merivę mistrzem elastyczności w branży samochodowej.

Opel Insignia zebrał niemal 40 nagród, w tym prestiżowe wyróżnienie European Car of the Year 2008 oraz Auto Bild Design Award 2009 za wersję Sports Tourer. Natomiast kompaktowa, pięciodrzwiowa Astra uzyskała ponad 20 wyróżnień od czasu wprowadzenia jej do sprzedaży ostatniej jesieni.

Opel Meriva zdobył niemieckie wyróżnienie Auto Bild Design Award po pokonaniu 16 rywali w swojej kategorii w ankiecie, w której wzięło udział 100 tys. konsumentów.

„Nagroda dowodzi po raz kolejny, że innowacyjnym, sportowym, eleganckim językiem stylistyki Merivy trafiliśmy w dziesiątkę” – mówi Mark Adams, wiceprezes ds. designu Opla/Vauxhalla. „Nagroda ta jest tym bardziej szczególna, że sami klienci głosowali w ankiecie i ogłosili Merivę swoim ulubionym samochodem. Jesteśmy dumni z sukcesu Merivy i mamy pewność, że nasz nowy mały monocab przekroczy oczekiwania klientów”.

Źródło: Opel