Ile będzie kosztować Opel Astra Sports Tourer?

Ile będzie kosztować Opel Astra Sports Tourer?05.08.2010
Opel Astra Sports Tourer zadebiutuje na Mondial de l'Automobile 2010 w Paryżu (2-17 października), zamówienia w Polsce będzie można składać na przełomie 2010 i 2011 roku. Silnie zarysowane kombi będzie również przystępne cenowo ...

...– po końcowej akceptacji, cena nowej Astry Sports Tourer będzie wynosić około 65 000 złotych.

Wydajny bagażnik i wyposażenie premium zwiększają funkcjonalność i przestrzeń ładunkową wynoszącą od 500 do 1550 litrów. Przy złożonych siedzeniach tylnych długość przestrzeni bagażowej zwiększona zostaje do 1835 mm, co wynosi o 28 mm więcej niż w obecnej wersji Astry kombi.

Ile będzie kosztować Opel Astra Sports Tourer? 1 Nowością w segmencie pojazdów kompaktowych jest system siedzeń tylnych FlexFold, który pozwala na złożenie do przodu oparć siedzeń tylnych w stosunku 60/40 za jednym naciśnięciem przycisku umieszczonego w ścianach bocznych przestrzeni ładunkowej. Sprężyna zostaje elektrycznie zwolniona, co automatycznie uruchamia szybkie, zdalne składanie oparć. Klapa bagażnika Easy-Access otwiera się w górę po kliknięciu, a zamknąć ją można szybkim ruchem ręki.

W Astrze Sports Tourer zastosowano innowacyjne rozwiązania marki Opel, które czynią życie wygodniejszym, a jazdę bezpieczniejszą. Obejmują one jedyne w swoim segmencie ergonomiczne fotele przednie posiadające certyfikat niezależnej organizacji Aktion Gesunder Rűcken (AGR); adaptacyjne podwozie mechatroniczne FlexRide, adaptacyjne reflektory przednie AFL+ oraz przednią kamerę Opel Eye rozpoznającą znaki drogowe i ostrzegającą kierowców o niezamierzonej zmianie pasa ruchu.

Po raz pierwszy zaprezentowana na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w roku 2009 pięciodrzwiowa Astra została bardzo dobrze przyjęta, a w ciągu niecałego roku złożono na nią blisko 200 000 zamówień.

Źródło: Opel