Debiut Opla Vivaro e-Concept

Debiut Opla Vivaro e-Concept22.09.2010
Podczas Targów IAA w Hanowerze, które rozpoczynają się jutro i potrwają do końca miesiąca Opel zaprezentuje debiutujący model Vivaro e-Concept. To elektryczny van o zasięgu zwiększonym do 400 km. Dzięki elektrycznemu konceptowi ...

...Opel chce pokazać, że mobilność nie musi się wiązać z obciążeniem dla środowiska, również w segmencie pojazdów użytkowych.

Pokazując Vivaro e-Concept specjalistom od samochodów użytkowych biorącym udział w targach chcielibyśmy sprawdzić, w jakim stopniu zaakceptują naszą zaawansowaną technologię napędową. – mówi Chris Lacey, dyrektor wykonawczy ds. międzynarodowych operacji Opel/Vauxhall Commercial Vehicles.

Debiut Opla Vivaro e-Concept 1 Jesteśmy przekonani, że spotka się z fantastyczną reakcją ze strony ludzi, którzy używają takich pojazdów na co dzień: mobilność elektryczna pozwoli im przemierzać tereny miejskie, które teraz są poza zasięgiem samochodów napędzanych silnikami benzynowymi i diesla, a technologia, dzięki której zwiększyliśmy zasięg baterii pozwoli na użytkowanie elektrycznego vana do załatwiania wszystkich rutynowych spraw biznesowych. - dodaje.

Vivaro e-Concept oferuje ładowność na poziomie 0,5 metra sześciennego i może przewieźć do 750 kg. Ma zaspokajać wszystkie codzienne potrzeby transportu dostawczego w warunkach miejskich wykorzystując przy tym bezemisyjny, w pełni elektryczny napęd.

Silnik elektryczny o mocy 111 kW dostarcza maksymalnego momentu obrotowego o wartości 370 Nm i pozwala przejechać odcinek o długości 100 km. Przy dłuższych trasach włącza się technologia poszerzająca ten zasięg do 400 km. Baterię litowo-jonową, którą można doładować przy użyciu standardowego gniazdka elektrycznego 230 Volt umieszczono pod podłogą Vivaro e-Concept.

Źródło: Opel, opracowanie: BM