Premiera Zafiry i Astry OPC z silnikiem 240 KM

Premiera Zafiry i Astry OPC z silnikiem 240 KM18.03.2005
W trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie (3-13 marca) Opel zaprezentował dwie światowe premiery: nową Zafirę i nową Astrę OPC. Europejski debiut miał także pojazd studyjny Astra Diesel Hybrid ...

W trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie (3-13 marca) Opel zaprezentował dwie światowe premiery: nową Zafirę i nową Astrę OPC. Europejski debiut miał także pojazd studyjny Astra Diesel Hybrid, pierwszy na świecie pojazd o działającym w dwóch trybach układzie hybrydowym.

Premiera Zafiry i Astry OPC z silnikiem 240 KM 1 Ponadto Opel zaprezentował na swoim stanowisku nową Astrę GTC oraz szeroką gamę innych modeli, w tym wiele nowości, a także nowe Combo 1.6 CNG, które u dealerów dostępne będzie w maju.

Nowa Zafira, po raz pierwszy prezentowana szerokiej publiczności, to dynamiczny design i doskonałe osiągi oraz przestronniejsze wnętrze, wyższa jakość materiałów wykończeniowych i zaprojektowana z myślą przede wszystkim o kierowcy deska rozdzielcza. Inne nowości dostępne w drugiej generacji siedmioosobowego bestsellera, który pojawi się na rynku w lipcu, to szeroka gama doskonałych silników (pojemność skokowa od 1,6 do 2,2 litra, moc od 100 do 200 KM) i nowoczesne technologie. System foteli Flex7 to wciąż lider pod względem wszechstronności i elastyczności.

Premiera Zafiry i Astry OPC z silnikiem 240 KM 2 W nowej Zafirze debiutuje innowacyjny, panoramiczny dach ze zintegrowanymi schowkami, tworzący wewnątrz pojazdu przyjemną i rozświetloną atmosferę.

Produkcyjna wersja wyczynowej Astry koncepcyjnej, zaprezentowanej w ubiegłym roku w Paryżu, nowa Opel Astra OPC, miała również premierę w Genewie. Nowy model OPC, powstały na bazie Astry GTC, na rynku pojawi się jesienią i napędzany będzie nowym, dwulitrowym, benzynowym silnikiem TURBO o mocy 176 kW/240 KM, współpracującym z ręczną, sześciobiegową skrzynią biegów. Jego maksymalny moment obrotowy to 320 Nm, zaś przyspieszenie Astry GTC od 0 do 100 km/h wynosi 6,4 sekundy. Prędkość maksymalna pojazdu to ponad 244 km/h.