Nowy Opel Zafira: niższe ceny

Nowy Opel Zafira: niższe ceny12.04.2005
Dealerzy Opla w Niemczech przyjmują już zamówienia na nową Zafirę. Nowa wersja pojawi się na rynku 9 lipca i kosztować będzie 370 euro mniej niż podobnie wyposażony poprzednik ...

Dealerzy Opla w Niemczech przyjmują już zamówienia na nową Zafirę. Ceny drugiej generacji kompaktowego vana rozpoczynają się od 19.990 euro. Nowa wersja pojawi się na rynku 9 lipca i kosztować będzie 370 euro mniej niż podobnie wyposażony poprzednik. Dzięki doskonałemu wyglądowi i wysokiej jakości wykończenia wnętrza druga generacja wszechstronnego, siedmiomiejscowego bestsellera urosła w każdym wymiarze i z pewnością powtórzy sukces swej poprzedniczki. Nowa Zafira oferuje przestrzeń bagażową aż do 1.820 litrów, o 120 litrów więcej niż w poprzednim wcieleniu. W konfiguracji pięciomiejscowej dostępne jest 645 litrów objętości bagażnika to aż o 45 litrów więcej. Chroniony patentem system foteli Flex7, to wciąż wzór pod względem oferowanej elastyczności.

Nowy Opel Zafira: niższe ceny 1 W ciągu zaledwie kilku sekund Zafirę można bez wysiłku zmienić z pojazdu siedmiomiejscowego w dostawczy van bez konieczności wyjmowania foteli.

Inne atrakcje nowej Zafiry obejmują bardzo nowoczesne jednostki napędowe ich szeroka gama nie ma sobie równych w tym segmencie rynku o pojemności od 1,6 do 2,2 litra i mocy od 74 kW/100 KM do 176 kW/240 KM oraz najnowsze rozwiązania technologiczne. Ich przykładem może być adaptacyjny układ jezdny IDSPlus z układem stałej elektronicznej kontroli amortyzacji CDC czy współpracujące z układem kierowniczym biksenonowe reflektory adaptacyjne AFL o dynamicznym zakrzywieniu. W nowej Zafirze debiutuje także innowacyjny dach panoramiczny z pięcioma zintegrowanymi schowkami, tworzący przyjemną, pełną ciepła atmosferę wnętrza.

Nowa Zafira dostępna będzie w czterech wersjach wyposażenia: wersji podstawowej oraz wersjach Edition, Sport i Cosmo. Wszystkie wyposażone są w prosty w obsłudze system Flex7, elektryczne okna z przodu, podgrzewane elektryczne lusterka, tempomat, zdalnie sterowany zamek centralny i przyciemnione na zielono, pochłaniające ciepło szyby.

Ponadto, standardowym wyposażeniem wszystkich wersji z silnikami wysokoprężnymi jest bezobsługowy filtr cząstek stałych DPF, a wszystkich wersji pakiet bezpieczeństwa SAFETEC. Obejmuje on układ ABS z układem elektronicznego rozdziału siły hamowania i systemem wspomagania hamowania na zakrętach, system wspomagania nagłego hamowania, elektroniczny program stabilizacji toru jazdy ESPPlus, aktywne zagłówki z przodu i system odłączania pedałów PRS. Dodatkowe funkcje pakietu SAFETEC, to trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na wszystkich fotelach, przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki powietrzne z przodu oraz kurtyny powietrzne na całej długości pojazdu. Z tyłu znaleźć też można fabrycznie oferowane mocowania fotelików dziecięcych ISOFIX.

Klienci mogą obecnie skorzystać z atrakcyjnej oferty "First Edition". Zamówienia na nią przyjmowane będą do czasu rynkowego debiutu, który będzie miał miejsce 9 lipca 2005 roku. Wersja ta wyposażona jest w stereofoniczne radio z odtwarzaczem płyt CD, 16-calowe, dziesięcioramienne koła z lekkich stopów, system FlexOrganizer ułatwiający bezpieczne przewożenie bagaży, pokrywę przestrzeni bagażowej, światła przeciwmgielne i komputer pokładowy z systemem kontroli układów. W porównaniu z ceną podobnie wyposażonej wersji poprzedniej generacji, klienci oszczędzają 1.220 euro.

Przegląd: ceny nowej Zafiry
- Zafira 1.6 TWINPORT (77 kW/105 KM) od 19.990 euro
- Zafira 1.8 (103 kW/140 KM) od 21.690 euro
- Zafira 2.2 DIRECT (110 kW/150 KM) od 22.690 euro
- Zafira Edition 2.0 Turbo (147 kW/200 KM) od 26.490 euro
- Zafira 1.9 CDTI (74 kW/100 KM) od 22.090 euro
- Zafira 1.9 CDTI (88 kW/120 KM) od 23.095 euro
- Zafira Edition 1.9 CDTI (110 kW/150 KM) od 26.095 euro