Opel Meriva ma szanse na tytuł Samochodu Roku 2011

Opel Meriva ma szanse na tytuł Samochodu Roku 201102.11.2010
Opel ma zaszczyt znaleźć się wśród finalistów najważniejszej europejskiej nagrody motoryzacyjnej już po raz trzeci z rzędu. Tym razem to Opel Meriva z niekonwencjonalnymi drzwiami i innowacyjną ergonomią znalazł się ...

...na skróconej liście kandydatów do prestiżowej nagrody Samochodu Roku 2011.

Tak klienci, jak i specjaliści dostrzegli fakt, iż Opel wytwarza ujmujące pojazdy o dynamicznej stylistyce i innowacyjnej technologii– mówi Alain Visser, wiceprezes Opel/Vauxhall ds. sprzedaży, marketingu i usług posprzedażnych. Dowodzi to tego, że Opel posiada doskonałą ofertę samochodów.

Spośród 41 wprowadzonych na rynek w bieżącym roku samochodów wybrano siedmiu finalistów COTY. Jury złożone z 59 najważniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych z 23 państw europejskich ogłosi tegorocznego zwycięzcę 29 listopada. Nagroda Samochodu Roku ma specjalne znaczenie, ponieważ przyznawana jest wyłącznie jednemu zwycięzcy. Insignia zdobyła tę wyjątkową nagrodę w roku 2009; w roku ubiegłym na skróconej liście kandydatów znalazła się Astra.

Jurorzy przyznają głosy w kategoriach takich, jak design, komfort, bezpieczeństwo, oszczędność, prowadzenie, osiągi, funkcjonalność, zgodność z przepisami ochrony środowiska, zadowolenie klienta i cena. Do konkursu zgłosić można wyłącznie nowe modele, nie zaś poddane jedynie drobnej kosmetyce lub wyposażone w nowy silnik lub skrzynię biegów. Oceniane są one bez względu na kraj pochodzenia, powinny być jednak dostępne w co najmniej pięciu europejskich krajach w czasie głosowania, a przewidywana wielkość sprzedaży powinna wynosić 5000 egzemplarzy rocznie.

Od roku 1964, w którym głosowanie przeprowadzono po raz pierwszy, Opel zdobył nagrodę COTY trzykrotnie. Kadett drugiej generacji zdobył tę nagrodę w roku 1985, Omega w roku 1987, a Insignia w 2009.

Nowy Opel Meriva podąża śladami Insignii, podkreślając wyznawaną przez Opla filozofię opartą na łączeniu niemieckiej precyzji z zuchwałym designem. Mistrz elastyczności łączy w sobie innowacyjne technologie z ergonomiczną stylistyką. Meriva jest pierwszym w historii pojazdem, który otrzymał aprobatę niezależnego stowarzyszenia lekarzy i ekspertów ds. pleców i kręgosłupa Aktion Gesunder Rücken (AGR). Na największą uwagę zasługują drzwi w systemie FlexDoors, siedzenia tylne FlexSpace oraz bagażnik rowerowy FlexFix.

Źródło: Opel