Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy25.11.2010
Z Corsą stale coś się dzieje: w roku 2010 zmianom uległo wszystko, co kryje się pod nadwoziem - podwozie, układ kierowniczy i oferowane silniki. Od stycznia 2011 roku cieszący się powodzeniem, niewielki Opel zyska również nowe szaty.

Przeprojektowana maska nadaje jej bardziej sportowego i ekspresyjnego wyglądu, a jednocześnie sprawia, iż staje się ona natychmiast rozpoznawalna jako przykład najnowszej stylistyki modeli Opla. Oferta obejmuje również nową Corsę ecoFLEX z silnikiem 1.3 CDTI o mocy 70 kW/ 95 KM z technologią Start/Stop w standardzie. Trzydrzwiowa wersja spala zaledwie 3,5l oleju napędowego na 100 km i emituje zaledwie 94 g/km CO2.

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy 1 Komunikację ze światem zewnętrznym zapewnia debiutujący w Corsie nowy, multimedialny system audio-informacyjny z siedmioma głośnikami o mocy 4x20W. Noszący nazwę „Touch & Connect” (Dotknij i połącz się) wszechstronny system obejmuje pięciocalowy, kolorowy ekran dotykowy, zestaw map 28 krajów, technologię Bluetooth, złącze do odtwarzaczy iPod i złącza USB. Uniwersalność połączeń, prostota użytkowania i wszelkie udogodnienia niezbędne w XXI wieku, a wszystko to za wyjątkowo konkurencyjną cenę.

Ofertę charakteryzuje nowoczesna kolorystyka i wykończenia wnętrza i nadwozia. Obok nowoczesnego odcienia czerni węglowej wewnątrz zobaczyć można również bardziej ekspresyjne odcienie wykończenia Tabasco Orange (ciemnopomarańczowy) lub Steel Blue (stalowo-niebieski). Paleta lakierów nadwozia obejmuje delikatny odcień bieli Guacamole, przykuwającą wzrok zieleń Grasshopper i odważną Hennę. Dodatkowo, cieszącą się powodzeniem serię Color Line uzupełniają wersje sportowe, wzbogacane o nowy, opcjonalny pakiet „Linea” obejmujący dwa szerokie pasy biegnące przez całą długość nadwozia i odpowiadające im kolorystycznie 17-calowe obręcze kół oraz nakładki na lusterka boczne.

Oferta wyposażenia Corsy, jednego z kluczowych na rynku europejskim graczy od roku 1982, stanowi jedną z najbogatszych ofert w segmencie małych pojazdów. Obejmuje ona liczne elementy, np. podgrzewaną kierownicę lub zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix, których próżno szukać w ofercie konkurencji. Istotne zmiany technologiczne wprowadzone na początku roku 2010 w podwoziu i jednostkach napędowych również czynią z Corsy jeden z najbardziej pożądanych na rynku, małych samochodów: od początku roku 2010 udział Corsy w segmencie pojazdów małych wzrósł na wielu rynkach europejskich, np. w Hiszpanii, w Niemczech i w Polsce.

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy 2 Nowa maska nadaje Corsie ekspresyjnego i ekskluzywnego tonu
Najnowsze zmiany Corsy opierają się na silnych podstawach obecnego, cieszącego się powodzeniem designu. Nadwozie zachowuje swój przystępny i przyjazny charakter, wprowadza jednak wyraźne i dynamiczne linie przednie charakterystyczne dla nowego języka stylistyki Opla.

Sportowy charakter uzyskano dzięki zmianie proporcji górnego i dolnego grilla. Niższy grill poszerzono i podwyższono, a tym samym samochód poszerzono optycznie. Ponadto po dokładniejszym przyjrzeniu się pojazdowi odkryć można, iż dużą uwagę zwrócono na zastosowaną w grillu siatkę zastępującą dotychczas stosowane w grillu poziome pręty. Otrzymano w ten sposób samochód prezentujący się o wiele dynamiczniej na drodze. Dumne logo Opla zintegrowano z nowozaprojektowanym, większym i wyraźnie zarysowanym chromowanym słupkiem, potęgując tym samym ekspresyjny wygląd maski.

Typowe dla Opla „orle oczy” zastosowano w nowych reflektorach przednich, a obok nich charakterystyczne światła dzienne w kształcie skrzydeł, po raz pierwszy wprowadzone w Insignii, a obecnie widoczne we wszystkich nowych modelach Opla. Zmianom uległo również wnętrze reflektorów, przypominające obecnie kamień szlachetny i podkreślające sportowy wygląd pojazdu. Nowe światła przeciwmgielne ze zintegrowanym, chromowanym „ostrzem” dopełniają ekspresyjnego oblicza Corsy. Nowy wygląd dodatkowo podkreśla sześć nowych wzorów obręczy ze stopów metali lekkich i przeprojektowane logo Opla umieszczone na klapie tylnej.

Seria Color Line pozwala kierowcom na znalezienie własnego stylu
Do rodziny modeli Corsy nadal wprowadzane są specjalne, typowo sportowe modele tworzące serię o nazwie Color Line. Ciesząca się powodzeniem wersja Color Edition z czarnym dachem i siedemnastocalowymi obręczami o wysokim połysku, jasne kolory nadwozia i mnóstwo dodatkowych elementów wyposażenia już w chwili obecnej stanowi 20% sprzedaży Corsy w Niemczech. Ze względu na ogromne zainteresowanie Opel wprowadza wersję Color Edition do sprzedaży w całej Europie.

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy 3 Nowy pakiet „Linea” stworzono z myślą o młodszych klientach pragnących nadać swojej Corsie osobistego charakteru. Jego cechą charakterystyczną są dwa szerokie, białe lub czarne pasy biegnące wzdłuż nadwozia Corsy. Kolorystyka 17-calowych obręczy i nakładek na lusterka boczne odpowiada kolorystyce pasów.

Wersję 141 kW/192 KM OPC, uzupełniającą rodzinę modeli Corsy, również przeprojektowano, aby pozostawała ona w zgodzie z pozostałymi modelami Corsy – szczególnie dzięki nowym reflektorom i nowemu grillowi.

Corsa oferowana jest w dwóch wyrazistych wersjach nadwozia: zbliżona do coupe wersja trzydrzwiowa i rodzinna wersja pięciodrzwiowa. Wnętrze kabiny Corsy nadal pozostaje jednym z najprzestronniejszych i najatrakcyjniejszych w swojej klasie. Ten niewielki pojazd jest jednym z najczęściej wybieranych w całej Europie i stanowi 27% całkowitej sprzedaży marek Opel/Vauxhall, co stawia go w jednym rzędzie z innymi liderami tego segmentu. W okresie ostatnich trzech lat rocznie sprzedawano ponad 400 000 egzemplarzy.

Wnętrze o nowoczesnej kolorystyce, zmysłowej teksturze i technologii XXI wieku
Wszystkie wersje wykończenia uzupełniono o nowe materiały lub elementy wykończenia. Poza tym wprowadzono nową deskę rozdzielczą z materiału o wyraźnej teksturze, ekspresyjnej kolorystyce, precyzji i jakości wykonania. Obok klasycznej czerni węglowej wnętrza oferowana jest również wersja Enjoy o odmłodzonym wyglądzie w kolorze Steel Blue lub Tabasco Orange w wersji poddanej procesowi TopTec chroniącemu tkaninę. Żywe, barwne wnętrza równoważą kontrastowe materiały, np. perłowa biel deski rozdzielczej. Kolorystyka i wzory zestawu wskaźników uzyskane dzięki zastosowaniu dwóch odcieni przydają wnętrzu harmonii.

W wersji Cosmo zastosowano nową, szarą maskownicę konsoli o wysokim połysku i kontrastującym elemencie w kształcie skrzydła umieszczonym na tablicy przyrządów, a ponadto pięknie wytłaczane obicie foteli, wywołujące wrażenie elegancji i ekskluzywności. Nowy system nawigacji o nazwie Touch & Connect jest łatwy w obsłudze. Na pięciocalowym ekranie dotykowym wyświetlić można mapy w formacie 2-D i 3-D (widok z lotu ptaka), a system uzupełnia karta pamięci SD.

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy 4Kolejną nowością jest możliwość wyboru trasy najbardziej ekologicznej, co pozwala na uzyskanie oszczędności paliwa i zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko. Listę punktów POI użytkownik może pobrać ze strony internetowej.

System wyposażono również w inteligentną funkcję podróży, która wykorzystuje informacje TMC do określenia alternatywnej trasy w przypadku problemów na drodze nawet wtedy, gdy nawigacja pozostaje nieaktywna. Funkcja ta ma szczególne znaczenie dla podróżnych znających trasę, pragnących jednak automatycznych informacji o korkach na ich drodze.

Technologia Bluetooth pozwala na bezpieczne, niewymagające użycia rąk prowadzenie rozmów telefonicznych – a nawet wyświetlenie książki telefonicznej na ekranie – i jest kompatybilna z telefonami iPhone. Pozwala ona również na strumieniowe przesyłanie sygnału audio i wyświetlanie tytułów odtwarzanych utworów muzycznych na ekranie. iPODy pozwalają na pełną kontrolę i przeszukiwanie zawartości bez konieczności stosowania jakichkolwiek przewodów. Nowy system pozwala również na wykorzystanie pamięci USB.

Oszczędność pieniędzy i środowiska: Corsa 1.3 CDTI – 94 g/km CO2
Nowe modele Opla Corsy dostępne są w wersjach o mocy od 65 KM do 192 KM. Gama jednostek napędowych została w roku 2010 odświeżona i uzupełniona o liczne nowe silniki ograniczające zużycie paliwa i obniżające poziom emisji CO2 nawet o 13%, a jednocześnie mające większą moc w większości zastosowań.

Od chwili obecnej standardem w Corsie ecoFLEX napędzanej silnikiem 1.3 CDTI 70 kW/95 KM jest przyjazna środowisku technologia Start/Stop. Dzięki niej zużycie paliwa w cyklu mieszanym zredukowano z 3,7 do 3,5 l/100 km, zaś poziom emisji z 98 do zaledwie 94 g/km CO2 w wersji trzydrzwiowej. Wersja pięciodrzwiowa zużywa 3,6 l/100 km i emituje zaledwie 95 g/km CO2. Technologia Start/Stop przynosi największe korzyści w cyklu miejskim, spalając zaledwie 4.2l na 100 km zamiast 4,6 l/100 km w poprzedniej wersji.

Zasada działania technologii Start/Stop jest prosta: silnik niepracujący nie zużywa paliwa. Zamiast pracy na biegu jałowym na światłach silnik zostaje automatycznie wyłączony, kiedy kierowca wrzuci bieg jałowy i zdejmie stopę z pedału sprzęgła. Gdy zapali się zielone światło, kierowca zmuszony będzie jedynie do naciśnięcia pedału sprzęgła, aby ponownie uruchomić silnik, wrzucić pierwszy bieg i ruszyć.

Pierwsze zdjęcia nowego wcielenia Opla Corsy 5Wyeliminowanie czasu pracy na biegu jałowym prowadzi do ograniczenia zużycia paliwa i niższego poziomu emisji gazów cieplarnianych, a także niższego poziomu hałasu. Co ważne, działanie klimatyzacji i układu kierowniczego oraz skuteczność hamowania zostały zachowane, aby kierowca i pasażerowie czuli się bezpiecznie i komfortowo nawet wtedy, gdy silnik pozostaje tymczasowo wyłączony.

Corsa z silnikiem ecoFLEX 1,3 CDTI o mocy 70 kW/95 KM wykorzystuje turbosprężarkę o zmiennej geometrii i osiąga moment obrotowy rzędu 190 Nm w przedziale między 1 750 a 3 250 obr./min. Standardem jest filtr cząstek stałych. Silnik 1.3 CDTI posiada zamknięty układ kontroli spalania – wyrafinowane rozwiązanie technologiczne, które nieczęsto stosowane jest w tak małych silnikach wysokoprężnych. Zamknięty układ kontroli wykorzystuje czujniki ciśnienia umieszczone w każdej świecy do stałego pomiaru jakości spalania wewnątrz cylindra. Układ sterowania silnikiem dokonuje drobnych korekt optymalizujących osiągi i zużycie paliwa przez cały cykl pracy silnika.

Nowy wygląd i zwiększona moc silnika przyczyniają się do większej przyjemności z jazdy
Nowa rodzina Corsy została na początku bieżącego roku odmłodzona tak, aby zapewnić więcej mocy i większą przyjemność prowadzenia przy niższym zużyciu paliwa. Konstruktorzy Opla całkowicie zmodyfikowali Corsę, wprowadzając gamę ulepszonych jednostek napędowych ograniczających zużycie paliwa nawet o 13%, a przy tym zwiększających osiągi. Znaczące ulepszenia podwozia zwiększają komfort prowadzenia bez negatywnego wpływu na zwinność pojazdu, zaś nowa kalibracja ma pozytywny wpływ na wyczucie i reakcje układu kierowniczego.

Zastosowano również innowacyjne technologie dostępne za przystępną cenę, w tym halogenowe, samoregulujące się reflektory przednie Adaptive Forward Lighting (AFL), podgrzewaną kierownicę, ułatwiający ruszanie na dużych nachyleniach układ Hill Start Assist, panoramiczne okno dachowe, czy też zintegrowany uchwyt rowerowy FlexFix dostępny jedynie w marce Opel.


Źródło: Opel